Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Pro studenty

„Tranzitní program je pomoc na Vaší cestě k dospělosti a větší samostatnosti.“

Jak spolupráce s námi probíhá?

  • V Tranzitním programu se Vám bude věnovat poradce nebo poradkyně.
  • S poradkyní nebo poradcem budete mít pravidelné schůzky.
  • Na schůzkách si budete povídat o tom, co Vás zajímá a o Vašich přáních a hlavně o tom, jakou práci chcete po škole dělat.
  • Můžete se učit i praktickým dovednostem. Například práci na počítači, telefonování, cestování a další.
  • Vyberete si praxi, která se Vám líbí a kterou si chcete vyzkoušet, během školního roku si můžete vyzkoušet více různých praxí.
  • Jeden den v týdnu se budete učit pracovat, říká se tomu praxe.
  • Na praxi budete mít svého asistenta, asistent Vám pomůže učit se práci a mluvit s druhými lidmi na praxi, může pomoci také s trénováním cestování na praxi a z praxe do školy.
  • Během školního roku budete mít dvě nebo tři plánovací schůzky. Vyberete si, koho chcete na plánovací schůzku pozvat (rodiče, sourozence, kamarády a paní učitelku). Na plánovací schůzce budeme společně přemýšlet, co si chcete ještě v rámci Tranzitního programu vyzkoušet a co se potřebujete naučit.


Zajímá vás Tranzitní program?


 K tématu

24.02.2020

Studenti praktické školy Lyceum a PedF UK spolupracovali už třetí rok v řadě

Studenti praktické školy Lyceum a PedF UK se potkávali díky vzájemné spolupráci Tranzitního programu v Praze s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy i v posledním zimním semestru (listopad 2019 – leden 2020).

01.11.2019

V Karlových Varech pokračujeme s Tranzitním programem už 9. rok

S koncem letních prázdnin začal žákům a studentům nový školní rok. Spolu s ním jsme opět ve spolupráci s Praktickou školou dvouletou v Karlových Varech rozjeli tzv. Tranzit.

15.07.2019

Praxe podle představ

Honza s Tranzitním programem v Karlovarském kraji spolupracuje od září 2018. Zpočátku docházel na náhledy k několika zaměstnavatelům, kde zkoušel různé činnosti, aby zjistil, co ho bude bavit a jakou práci by v budoucnu chtěl dělat. Ze všech náhledů si vybral dvě praxe, ve kterých chtěl nadále pokračovat a obě si v tomto školním roce vyzkoušel.

14.06.2019

Spolupracujeme s Café Lajka

Na jaře jsme v rámci Tranzitního programu navázali novou spolupráci s letenskou kavárnou Café Lajka. S paní provozní Ajou Pávkovou jsme od dubna dohodli praxi pro Katku, studentku Dvouleté katolické střední školy v Karlíně.

12.06.2019

PZ den na zámku

Letošní PZ den proběhl na zámku v Roztokách. Na místě se sešly týmy ze služeb Podporované zaměstnávání a Tranzitní program z Prahy i Karlovarského kraje, které se zabývají podporou lidí s postižením při hledání práce a praxe.

07.05.2019

Tvorba Životního příběhu aneb jak Tranzitní program podporuje

Adéla spolupracuje s Tranzitním programem od října 2018. Za tu dobu už udělala v mnoha oblastech velké pokroky směřující k samostatnému životu.

10.10.2016

Jak jsme putovali s Tranzitním programem

Je příjemné jít a jít, až je člověk úplně znavený, bolí jej nohy, záda, má žízeň? Má pro něj nějaký smysl trmácet se krajinou, stoupat do kopců, plahočit se v zimě či v horku? Odpověď na tyto a podobné otázky se vydalo hledat na sklonku léta tucet holek a kluků.

21.03.2016

Eliška v mateřské škole Čiperka rozkvetla

Eliška využívá v Rytmusu službu Tranzitní program. Na praxi chodí do Mateřské školy Pro Family - do pobočky Čiperka. Eliška je z praxe nadšená, provozní ředitel je s ní spokojený a kolegové ji mezi sebe mile přijali. Eliška chodí na praxi již druhý měsíc bez asistence.

22.10.2015

Ája má praxi na Magistrátu

V první řadě bych ráda poznamenala, že praxe se uskutečnila díky podpoře paní Ing. Petry Dederové, ředitelky personálního odboru našeho úřadu. Podpora vedoucích pracovníků je pro realizaci takových aktivit nezbytná.