Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Pro poskytovatele praxí

„Každý může být pro druhé přínosem. Umožněte mladému člověku s postižením získat první pracovní zkušenosti.“

Všichni mladí lidé touží po využití svých schopností a dovedností, po vlastní seberealizaci. Platí to i v oblasti pracovního uplatnění. Každý mladý člověk potřebuje na začátku hledání svého pracovního uplatnění nasměrovat a nejinak je tomu i u mladých lidí s postižením. Prostřednictvím individuálních praxí na běžném trhu práce hledáme ten správný směr a nabízíme pomoc či asistenci, když je to potřeba.

Co vám nabízíme?

  • Praktikanta či praktikantku na 1 den (nebo  2 dny) v týdnu v rozsahu 3 až 4 hodiny.
  • Pomoc při stanovení pracovní náplně a s vytvářením pracovních pomůcek.
  • Pracovního asistenta, který působí přímo na pracovišti. Je k dispozici studentovi i Vám během zaučení a dále po nezbytně nutnou dobu na podporu komunikace a zdárného průběhu praxe.
  • Informace o zaměstnávání lidí se zdravotním postižením (OZP) v oblasti legislativy, plnění povinného podílu, daňových úlev při vyjednávání o pracovním místě.
  • Podporu při vytváření pracovních pozic pro člověka se zdravotním postižením v případě, že bude oboustranný zájem o pracovní poměr.
  • Poskytnutí smluvního ošetření praxí.
  • Pravidelné konzultace Vašich případných obav či rizik souvisejících s přijetím praktikanta s postižením do Vaší firmy.

Máte dotazy? Chcete s námi spolupracovat?


Aktuálně spolupracujeme s:

IKEA, Tesco stores ČR a.s., Billa spol s.r.o., DM drogerie markt s.r.o., Univerzita Karlova (Pedf UK, PřF UK), Česká pošta s.p., VltavaLabeMedia a.s., Messenger a.s., Ranchero Food s.r.o., Kateřinská hotel s.r.o., Clarion Congress Hotel Prague, Lesy hl. m. Prahy, PM Laundry provozní s.r.o., Národní technické muzeum, DDM Praha, Sir Toby´s Hostel, Bistro 8, Lajka a spol s.r.o., Textile house Czech republic s.r.o., Bistro Fair Food Club s.r.o., DinoPark Praha, Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK, Centrum sociálních služeb Praha 2, Celní úřad pro hl. m. Prahu, MČ Praha 7, Dobrovský s.r.o., Městská knihovna v Praze, Mateřská škola U Uranie, Mateřská škola Na Přesypu, Čtyřlístek spol. s r.o., Vzdělávací centrum Otevřená zahrada, PFM-Greenvia s.r.o., Divadlo ALDENTE, z.s., McDonald's

K tématu

01.11.2019

V Karlových Varech pokračujeme s Tranzitním programem už 9. rok

S koncem letních prázdnin začal žákům a studentům nový školní rok. Spolu s ním jsme opět ve spolupráci s Praktickou školou dvouletou v Karlových Varech rozjeli tzv. Tranzit.

05.09.2019

Putování s Tranzitem

Rok se s rokem sešel a my jsme opět s našimi studenty tradičně vyrazili do přírody. V pondělí jsme se sešli, abychom si všichni pověděli, jaký máme plán a co s sebou zabalit, načež jsme hned druhý den zjistili, co všechno jsme zapomněli.

15.07.2019

Praxe podle představ

Honza s Tranzitním programem v Karlovarském kraji spolupracuje od září 2018. Zpočátku docházel na náhledy k několika zaměstnavatelům, kde zkoušel různé činnosti, aby zjistil, co ho bude bavit a jakou práci by v budoucnu chtěl dělat. Ze všech náhledů si vybral dvě praxe, ve kterých chtěl nadále pokračovat a obě si v tomto školním roce vyzkoušel.

14.06.2019

Spolupracujeme s Café Lajka

Na jaře jsme v rámci Tranzitního programu navázali novou spolupráci s letenskou kavárnou Café Lajka. S paní provozní Ajou Pávkovou jsme od dubna dohodli praxi pro Katku, studentku Dvouleté katolické střední školy v Karlíně.

07.05.2019

Tvorba Životního příběhu aneb jak Tranzitní program podporuje

Adéla spolupracuje s Tranzitním programem od října 2018. Za tu dobu už udělala v mnoha oblastech velké pokroky směřující k samostatnému životu.

15.02.2019

Spolupráce studentů z praktické školy Lyceum a PedF UK pokračovala i ve šk. roce 2018/2019

Při příležitosti Týdne pro inkluzi 2018 odstartovala podzimní schůzka sérii čtyř setkání studentů konaných v průběhu školního roku 2018/2019.

21.03.2016

Eliška v mateřské škole Čiperka rozkvetla

Eliška využívá v Rytmusu službu Tranzitní program. Na praxi chodí do Mateřské školy Pro Family - do pobočky Čiperka. Eliška je z praxe nadšená, provozní ředitel je s ní spokojený a kolegové ji mezi sebe mile přijali. Eliška chodí na praxi již druhý měsíc bez asistence.

22.10.2015

Ája má praxi na Magistrátu

V první řadě bych ráda poznamenala, že praxe se uskutečnila díky podpoře paní Ing. Petry Dederové, ředitelky personálního odboru našeho úřadu. Podpora vedoucích pracovníků je pro realizaci takových aktivit nezbytná.