Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Rytmus v Karlovarském kraji

V Karlovarském kraji poskytujeme dvě sociální služby a to Podporu samostatného bydlení a Sociální rehabilitaci formou podporovaného zaměstnávání a tranzitního programu.

Obě služby vznikly v roce 2010 na základě transformace pobytových služeb v Karlovarském kraji. V rámci této transformace došlo ke stěhování několika desítek uživatelů z Domova pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské, Lubech, Mnichově, Habartově, Radošově a v Sokolově do běžných bytů ve větších městech Karlovarska jako Cheb, Ostrov, Sokolov, Kynšperk nad Ohří, Karlovy Vary nebo Luby.

K tomu, aby se tito lidé stali součástí místní komunity, potřebují podporu, kterou jim poskytujeme jak v jejich domácnosti, tak i při hledání a udržení si zaměstnání. 


Služby, které poskytujeme v Karlovarském kraji jsou financovány za podpory Evropské unie v rámci Operačního programu Zaměstnanost.


Více o Sociální rehabilitaci

Více o Podporovaném zaměstnávání

Více o Tranzitním programu

Více o Podpoře samostatného bydlení


Kontaktujte nás

Služby Sociální rehabilitace a Podpora samostatného bydlení jsou poskytovány za podpory Karlovarského kraje.

12.10.2016

Byly jsme volit!

Renata a Šárka se voleb neúčastnily dlouhá léta. Obě žily v Domově pro osoby se zdravotním postižením daleko od volebních uren, měly také omezení ve svéprávnosti. Lidé z jejich okolí si mysleli, že volit nemůžou. K informacím ohledně voleb se mnohdy vůbec nedostaly.

14.07.2016

Intuice, aneb když uživatel vidí za roh…

Intuice je schopnost, díky které vidíte za roh, což ve skutečnosti nemůžete udělat, ale ona to udělá za vás a vy jí důvěřujete. Přesně takto to zafungovalo u Hanky, která byla uživatelkou podporovaného zaměstnávání a před nalezením současné práce si prošla poměrně dlouhou a spletitou cestu.

17.06.2016

Manželé Michaela a Stanislav vyprávěli svůj příběh na konferenci v Bratislavě

Michaela a Stanislav Jachkovi souhlasili a 28.6. se vydali do Bratislavy podělit se o svůj příběh na Výročnu konferencii Nezávislej platformy SOCIOFÓRUM a 8. Fórum poskytovatelov sociálnych služieb pre osoby so zdravotným postihnutím.


Zpět