Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Rytmus v Karlovarském kraji

V Karlovarském kraji poskytujeme dvě sociální služby a to Podporu samostatného bydlení a Sociální rehabilitaci formou podporovaného zaměstnávání a tranzitního programu.

Obě služby vznikly v roce 2010 na základě transformace pobytových služeb v Karlovarském kraji. V rámci této transformace došlo ke stěhování několika desítek uživatelů z Domova pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské, Lubech, Mnichově, Habartově, Radošově a v Sokolově do běžných bytů ve větších městech Karlovarska jako Cheb, Ostrov, Sokolov, Kynšperk nad Ohří, Karlovy Vary nebo Luby.

K tomu, aby se tito lidé stali součástí místní komunity, potřebují podporu, kterou jim poskytujeme jak v jejich domácnosti, tak i při hledání a udržení si zaměstnání. 


Služby, které poskytujeme v Karlovarském kraji jsou financovány za podpory Evropské unie v rámci Operačního programu Zaměstnanost.


Více o Sociální rehabilitaci

Více o Podporovaném zaměstnávání

Více o Tranzitním programu

Více o Podpoře samostatného bydlení


Kontaktujte nás

Služby Sociální rehabilitace a Podpora samostatného bydlení jsou poskytovány za podpory Karlovarského kraje.

06.12.2019

Zahájili jsme kurz Bezpečně internetem

V Sokolově jsme v listopadu zahájili kurz pro bývalé i současné uživatele služeb Rytmusu. Kurz se zaměřuje na bezpečné chování na internetu. Inspiraci jsme během tohoto roku sbírali hlavně na mezinárodním setkání projektu Be.S@fe v Portugalsku a také na semináři Člověk s postižením v síti.

29.08.2017

Lidé s postižením mohou pracovat na ministerstvu i v pekárně

Denisu, Pavlu, Honzu a Pavla spojuje hned několik věcí. Všichni se narodili s postižením, mají ztížený vstup na trh práce, a přesto jsou zaměstnaní, denně do práce chodí, jsou v ní spokojení a neměnili by. A všichni prostřednictvím krátkého spotu upozorňují na to, že jsou pro své zaměstnavatele přínosem.

03.07.2017

V Sokolově jsme snídali pro společenskou odpovědnost

V půlce června jsme pozvali zástupce firem na Sokolovsku a debatovali o zaměstnávání lidí se zdravotním postižením (OZP). Setkání proběhlo formou společné snídaně v Parkhotelu Sokolov.

10.05.2017

Hledáme supervizora pro týmy do Sokolova

Pro týmy ve službě sociální rehabilitace hledáme zkušeného supervizora.

24.03.2017

Prostě jde a udělá to!

Karlovarský kraj, Kynšperk, 24. března 2017: Zaměstnávání osob s handicapem funguje a přináší benefity jak zaměstnavatelům, tak samozřejmě zaměstnanci. V Karlovarském kraji pomáhá lidem s postižením do práce o.p.s. Rytmus.

09.03.2017

Co nám udělalo radost?

V Karlovarském kraji pomáháme ženám, které svůj dosavadní život strávily v ústavu, začít nový život ve vlastním bydlení. Aby vše fungovalo, poskytujeme jim asistenci v bydlení a společně vytváříme plány co podniknout dál.

03.03.2017

Jana a Viktor

Jmenuji se Jana Janů, je mi 46 let. Mám ráda, když se něco děje, netradiční věci a pohledy, když se věci dělají s energií a přirozeně. Fascinuje mně jinakost a různorodost. Ráda dávám lidi dohromady. Nemám ráda nudu, lež a lhostejnost. Špatně snáším bezpráví.

16.02.2017

Na Karlovarsku jsme popojeli

Od ledna 2017 jsme rozšířili službu sociální rehabilitace v Karlovarském kraji o Tranzitní program. Nově tak podporujeme žáky speciálních škol při vytváření jejich představ o budoucím povolání.

01.11.2016

Zaměstnavatelem roku 2016 v Karlovarském kraji je firma Algon Plus

Úprava pracoviště pro zaměstnance se znevýhodněním, vztahy s kolegy, typ pracovně právního vztahu, délka zaměstnání - to jsou kritéria, která porota hodnotila v soutěži Stejná šance - Zaměstnavatel roku 2016, pořádanou neziskovou organizací Rytmus - od klienta k občanovi, o.p.s.


Zpět