Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod >> Martina Hronová

Martina Hronová

Jsem v Rytmusu už po druhé. Když jsem skončila školu, pomáhali mi tu hledat práce. Necelých 5 let jsem pracovala v McDonaldu v Průhonicích, pracovala jsem na lobby.

Skončila jsem tam před několika lety a požádala jsem Rytmus o pomoc při hledání zaměstnání. A nyní pracuji ve Starbucks na Malostranském náměstí. Už je to několik let,
co tam pracuju. Jsem tam spokojená a spolupracovníci, když mají čas, tak mi i pomůžou.
I když to není tak často.

První kurz, kterého jsem se účastnila, byl Kurz sociálních dovedností, také jsem se účastnila kurzu Práce s fotoaparátem.

Jako poradce jsem byla ve Vídni. Bylo to seznámení s tím, jak probíhá hledání práce
a Podporované zaměstnávání a jak se to dá zlepšit tady u nás. Byli jsme tam 3 dny a každý den jsme se věnovali nějakému tématu. První den jsme se seznamovali. Účastnili jsme se workshopů. Měla jsem tam přednášku o svojí zkušenosti z McDonaldu. Byli jsme se podívat v různých zaměstnáních. Já byla v obchodním domě, tam nám ukázali, jak doplňují zboží.
Když potom přijeli z Vídně zase oni sem k nám, účastnila jsem se společné večeře.

Jako poradce můžu pomáhat při výběru pracovních asistentů. Na schůzky poradců, které máme jednou za 14 dní, přináším nápady, kam společně vyrazit. Společně s Alešem pomáhám schůzky poradců koučovat. Když máme nějaké téma, kam se pojede, zjišťuju, kdy to bude
a kolik to bude stát peněz. Alešovi volám své nápady a připomínky. Někteří říkají, že jsem dobrá v organizování výletů a že jsem spolehlivá.

 

 gallery

Zpět