Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod >> Lenka Staňková

Lenka Staňková

Nejdříve jsem chodila do Zvláštní školy v Krči. Vyšla jsem ze 7. třídy, protože mě a moje rodiče paní učitelka upozorňovala, že bych 8. a 9. třídu prý nezvládla. Přestoupila jsem na Praktickou školu Baarova, kde jsme se učili šít a vařit a měli jsme tam výuku masáží.

Paní učitelka mi doporučila organizaci Rytmus. V Rytmusu jsem nastoupila do Tranzitního programu a každou středu jsem chodila na praxi a na kurz práce na počítači. Na praxi jsem chodila do Domova Sue Ryder, do Kauflandu na Chodovské. Tam se ukázalo, že nemůžu nosit těžké věci, po práci mě vždycky bolely záda. Občas jsem tam pracovala i s kopírkou. Ředitel obchodu si chválil, že jsem mu hodně pomohla.

Z Tranzitního programu jsem přešla do Podporovaného zaměstnávání a chtěla jsem práci, která bude blíž domovu, nechtěla jsem jezdit daleko. V Rytmusu mi pomohli najít placenou práci v McDonald’s na Budějovické. Nejdříve tam se mnou chodila asistentka Tereza, která mi ukazovala, jak mám separovat - třídit odpad. Pomohla mi naučit se, jak komunikovat se zákazníky. Nastupovala jsem tam 1.9.2004 a už jsem tam 12 let.  Pracuji na lobby, odnáším tácy, zametám mezi stolky, otírám stolky a vytírám chodbu, kuchyň a místo u pokladen. Hodně mi pomohla konzultantka Jana Švajglová a asistentka Tereza. Hodně mi ta spolupráce pomohla, ráno jsem vstávala a těšila se do práce.  Každý rok chodíme z práce na vánoční večírek a taky chodíme na bowling.

Chodím na pravidelné schůzky poradců. Řešíme tam různé věci například výlety, přináším tam nápady, kam vyrazit, slavíme narozeniny a svátky. Na akcích Rytmusu jsem jako poradce předávala na Zaměstnavateli roku kytky, chodila jsem na kurzy o sociálních dovednostech, na angličtinu, na vaření, hospodaření s penězi. Účastnila jsem se oslavy 20. let Rytmusu.
 

 gallery

Zpět