Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod >> Aleš Vojáček

Aleš Vojáček

Jsem z Prahy. Jak jsem přišel k Rytmusu? Během školy k nám přišlo pár letáků z různých organizací a také tam byl leták Rytmusu. S mamčou jsme na to koukali a do Rytmusu zavolali. Potom probíhaly schůzky.

Ještě během školy jsem chodil do Tranzitního programu a po škole jsem chodil
do Podporovaného zaměstnávání. A nastoupil jsem do práce, kde jsem doteď, pracuju ve firmě Send s.r.o., balíme časopisy do folie a polepujeme kódem.

S čím v Rytmusu pomáhám a kde jsem všude byl? Zúčastnil jsem se předávání cen Milana Chába, kde jsem rozdával letáčky. Účastnil jsem se dalších společných akcí, konferencí, byl jsem na konferenci v Německu v Berlíně. Byl jsem na workshopu Networkingu ve Vídni, šlo
o sérii výměnných pobytů. Dále jsem s Rytmusem prošel Kurzem sociálních dovedností. Také jsem se účastnil kurzu Hodnocení kvality sociálních služeb a díky tomu se můžu účastnit auditů v ústavních zařízeních. Také jsem se účastnil kurzu focení. A na kurzu sebeobhájců jsme se učili o obhajování práv rodičů a dětí s postižením. Na jaře 2015 jsem byl na akci s ředitelkou Rytmusu Pavlou Baxovou, byli jsme na auditech v Kladně a v Sokolově.

Rytmusu pomáhám jako poradce. Skupina poradců se schází jednou za 14 dní, na starosti mám organizaci schůzek a výletů. Někteří říkají, že umím usměrňovat situace, když se moc rozjíždí, např. zajišťuju kázeň na schůzkách. A také, že jsem prý dobrý pokladník, starám se
o společné peníze a opatruji je. Společné peníze používáme na dárky k narozeninám nebo svátkům a na společné výlety.

Ve volném čase se zajímám o cyklistiku a sbírám knihy s tématikou městské hromadné dopravy.

 

 gallery

Zpět