Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Profily poradců

Jiřina Hrdová

Jsem z Prahy. Rytmusem jsem prošla celkem třikrát a i po ukončení spolupráce s nimi spolupracuji. Účastnila jsem se předávání květin zaměstnavatelům na soutěži Stejná šance.

Lenka Staňková

Nejdříve jsem chodila do Zvláštní školy v Krči. Vyšla jsem ze 7. třídy, protože mě a moje rodiče paní učitelka upozorňovala, že bych 8. a 9. třídu prý nezvládla. Přestoupila jsem na Praktickou školu Baarova, kde jsme se učili šít a vařit a měli jsme tam výuku masáží.

Aleš Vojáček

Jsem z Prahy. Jak jsem přišel k Rytmusu? Během školy k nám přišlo pár letáků z různých organizací a také tam byl leták Rytmusu. S mamčou jsme na to koukali a do Rytmusu zavolali. Potom probíhaly schůzky.

Martina Hronová

Jsem v Rytmusu už po druhé. Když jsem skončila školu, pomáhali mi tu hledat práce. Necelých 5 let jsem pracovala v McDonaldu v Průhonicích, pracovala jsem na lobby.

Klára Chalupová

Jsem poradce Rytmusu. Bydlím v Praze. Když jsem studovala střední školu, dozvěděla jsem se o organizaci Rytmus. S Rytmusem jsem začala spolupracovat v Tranzitním programu, kde jsem se účastnila 5ti náhledů na pracovištích.

Robert Drahota

Chodil jsem do Jedličkova ústavu v Praze. Rád poslouchám hudbu country, taky rád jezdím s kamarády pod stan.

Monika Fertálová

Chodila jsem v Rytmusu do Tranzitního programu a potom do Podporovaného zaměstnávání. Hledali jsme práci. Nacvičovali jsme cestu do práce, hledání inzerátů, byli jsme na úřadu práce.