Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Pro zájemce

Žijete ve vlastním či pronajatém bytě?
Potřebujete poradit, jak vést svou domácnost a jak zařídit některé věci?

Podporované bydlení v Praze a v Karlovarském kraji

V Praze je služba určená lidem, kteří bydlí v hlavním městě ve vlastním nebo pronajatém bytě a chtějí se co nejvíce osamostatnit, žít si po svém a mít možnost si víc rozhodovat o svém životě.

V Karlovarském kraji poskytujeme službu především bývalým obyvatelům Domovů pro osoby se zdravotním postižením (DOZP), kteří se rozhodli žít samostatně ve vlastním či pronajatém bytě. Službu poskytujeme ve městech Cheb, Ostrov, Sokolov, Kynšperk nad Ohří, Karlovy Vary nebo Luby.

S čím Vám můžeme pomoci?

 • Doma nebo na předem domluveném místě Vás podpoříme v získávání nových dovedností a zkušeností, které jsou potřeba k samostatnému životu
 • Pomůžeme Vám při vykonávání běžných činností přímo ve Vaší domácnosti, naplánujeme a podpoříme Vás v úklidu domácnosti, nakupování, vaření ad.
 • Pomůžeme Vám v péči o sebe sama
 • Trénovat s Vámi můžeme cestování, hospodaření s penězi, plánování Vašeho volného času ad.
 • Doprovodíme Vás na jednání s úřady, lékaři, do zaměstnání
 • Podpoříme Vás ve vytváření a rozvíjení vztahů s ostatními lidmi
 • Provedeme Vás na cestě k samostatnosti

Jak spolupráce s námi probíhá?

 • Setkáme se s Vámi na společné schůzce doma, nebo kde budete potřebovat v domluvený den a čas
 • Domluvíme se, jakou podporu a pomoc potřebujete
 • Zajistíme Vám pomoc asistenta
 • Společně vytvoříme individuální plán, naplánujeme, s čím a kdy Vám bude asistent pomáhat

Ceník

Poskytování podpory samostatného bydlení je zpoplatněné:

Karlovarský kraj

 • Cena platná v Karlovarském kraji je 80,- Kč za 1 hodinu přímé péče ve všední dny, o víkendu je cena 100,- Kč za 1 hodinu přímé péče

Praha

 • Cena platná v Praze je 50,- Kč za 1 hodinu přímé péče ve všední dny do 19:00, od 19:00 a o víkendu je cena 70,- Kč za 1 hodinu přímé péče
 • Za poskytnutí podpory při plánování služby, vytváření pomůcek a při potřebné koordinaci při využívání dalších služeb nebo neformálních zdrojů podpory je účtována částka 1,- Kč za hodinu


Pravidla služby ke stažení


Máte o službu zájem?


gallery

K tématu

29.01.2020

Potřeboval jsem asistenta a teď sám asistuju

Jirka, kterému pomáháme ve službě PSB, dlouho hledal dostupné bydlení a řešil osamělost. Na jaře přišla nabídka spolubydlení od Asistence o.p.s. - velký byt, ve kterém bydlí lidé s fyzickým postižením spolu s lidmi, kteří jim za snížený nájem pomáhají. Byla to výzva pro Jirku i pro nás.

09.05.2019

Zdena s Jaroslavem mohou konečně plánovat svatbu

Zdena už od roku 2014 usiluje o to, aby nebyla omezená na svých právech. V březnu 2018 jsme psali o tom, jak jí pomáháme s navrácením svéprávnosti u soudu. Nyní, v dubnu 2019, přišlo malé vítězství a Zdenka se může vdát!

02.05.2019

Zúčastnili jsme se setkání poskytovatelů PSB v Pardubicích

Začátkem dubna jsme nechyběli na 8. setkání poskytovatelů služby Podpora samostatného bydlení, pořádaného organizací Rytmus Východní Čechy, o.p.s.

20.03.2019

Jirka má pokoj aneb není bydlení jako bydlení

Před několika měsíci jste nám přes sociálně sítě pomáhali sdílet inzerát, prostřednictvím kterého hledal mladý muž Jirka nové bydlení. To, že se nové bydlení najde, vypadalo chvílemi dost beznadějně, ale podařilo se! Jirka dnes už bydlí ve vlastním pokoji.

03.10.2018

Služba PSB podporuje lidi s mentálním postižením v přípravě na volby

Služba Podpora samostatného bydlení v souvislosti s blížícími se volbami pomáhá lidem, kteří mají zájem volit, zodpovědět jejich otázky a vysvětlit případné nejasnosti.

06.04.2018

Václavovi se plní sny a my jsme u toho!

„Jmenuji se Václav, je mi 46 let, hraju Bocciu a minulé pondělí jsem se konečně odstěhoval do svého bytu.“

10.08.2017

Petr je člověk jako kdokoli z nás, jen potřebuje, aby mu někdo ukázal, jak se má o sebe a o své věci starat

Michaela Nevoralová je sestrou Petra. Ten s pomocí Rytmusu v minulosti našel zaměstnání. Od léta 2015 využívá službu Podpora samostatného bydlení.

02.03.2017

Dorka a Filip

V rámci právě probíhající kampaně Asistujeme.cz, kterou pořádá pražská organizace Asistence, vycházejí příběhy lidí asistujících lidem s postižením. Cílem je rozšířit povědomí o osobní asistenci a propojit organizace z celé České republiky s potenciálními asistenty a asistentkami. Jedním z příběhů přispěla i naše kolegyně z Tranzitního programu Dorka Smiešková.

12.10.2016

Byly jsme volit!

Renata a Šárka se voleb neúčastnily dlouhá léta. Obě žily v Domově pro osoby se zdravotním postižením daleko od volebních uren, měly také omezení ve svéprávnosti. Lidé z jejich okolí si mysleli, že volit nemůžou. K informacím ohledně voleb se mnohdy vůbec nedostaly.


Zpět