Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Kdo jsou poradci

„Jsme lidé s potížemi v učení a stali jsme se spolupracovníky Rytmusu. Snažíme se pomáhat na různých akcích a projektech a podílíme se tak na chodu organizace. Někdy jde o dobrovolnou činnost, jindy jde o placenou práci." Poradci Rytmusu

Co konkrétně děláme?

 • Pomáháme při výběru nových pracovníků pro Rytmus
 • Rozdáváme letáky o Rytmusu
 • Chodíme na předávání cen Stejná šance - Zaměstnavatel roku a rozdáváme květiny výhercům
 • Někteří z nás se účastnili seminářů v zahraničí
 • Pomáháme při akci Týden pro inkluzi
 • Prezentujeme svoje zkušenosti s prací a Podporovaným zaměstnáváním a Tranzitním programem na kurzech, ve školách, snídaních se zaměstnavateli a dalších akcích
 • Pomáháme na akcích Rytmusu na workshopech a konferencích např. v recepci, v šatně, pomáháme s přípravou pohoštění a úklidem
 • Mluvíme o naší skupině poradců v zahraničí
 • Hodnotíme kvalitu sociálních služeb v pobytových zařízeních
 • Naučili jsme se překládat důležité dokumenty a různé texty do srozumitelného Snadného čtení
 • Vzděláváme se na různých kurzech

Prošli jsme Podporovaným zaměstnáváním

V minulosti jsme prošli službou Podporované zaměstnávání, kde jsme se snažili s pracovním konzultantem najít práci na běžném trhu práce. Celá řada z nás prošla různými praxemi. Naučili jsme se psát motivační dopisy, životopisy, chodit hledat práci. Vyhledávat inzeráty
a domlouvat si pohovory. Svoje zkušenosti tak můžeme předávat ostatním. Většina z nás prošla i Tranzitním programem, při škole jsme měli různé praxe, potom jsme přešli
do Podporovaného zaměstnávání. Máme zkušenost s tím mít asistenta na pracovišti. Asistent vysvětlí, co je potřeba, vede k samostatnosti, pomůže pochopit pracovní postup, ukáže, podpoří v tom, chodit včas. Nejlépe tak víme, jakou pomoc a podporu od asistentů lidé potřebují. A umíme to formulovat. Můžeme tak pomoci pracovníkům Rytmusu, vybrat při výběrových řízeních toho správného asistenta nebo konzultanta.

Vzděláváme se

Měli jsme možnost účastnit se různých kurzů např. Počítačový kurz, Hospodaření s penězi, Vaření, Sociální dovednosti, Angličtina, Focení, Sebeobhájci a Hodnocení kvality sociálních služeb.

Scházíme se pravidelně

 Jednou za půl roku máme velkou schůzku, na kterou nám pracovníci Rytmusu přinášejí nápady a návrhy, co bychom jako poradci mohli dělat. Říkáme si, co jsme za půl roku dělali a čeho jsme se účastnili a jaké jsou plány na další půlrok.

A jednou za 14 dní máme malé schůzky. Pracujeme na různých tématech. Zlepšujeme fungování skupiny a plánujeme natáčení filmu. S tím nám pomáhají Kristýna Valentová a Lucie Soukupová z Rytmusu. Také vymýšlíme výlety, když má někdo narozeniny nebo svátek, slavíme, posedíme a popovídáme. Vždycky organizujeme, kdo se postará o občerstvení.  Dělali jsme nástěnku. Většinou jsme společenští, v Rytmusu se na nás můžou spolehnout. Máme rádi mít kontakt i s jinými národy.


Kontaktujte nás

+420 603 514 529
chalupaklara@seznam.cz

 gallery

K tématu

08.04.2020

Rádio Rytmus - druhé vysílání

Druhé vysílání rádia proběhne už zítra (9. 4. 2020) od 17:00 s Pavlou a Tomášem. Nezapomeňte si nás naladit, máte se na co těšit! 😊

03.04.2020

První vysílání Rádia Rytmus

Spolu s lidmi z našich služeb jsme připravili unikátní projekt Rádio Rytmus. První živý vstup moderuje Jana s Tomášem. Vysílat začínáme v pátek 3. 4. 2020 od 16:00.
Nezapomeňte se naladit! :)

17.05.2019

Leopardi vás zvou na Vyšehrad!

Leopardi - to je nově sestavený tým lidí z poradců Rytmusu, kteří pořádají akce všeho druhu. Na sobotu 25. 5. chystají první společensko-sportovní akci na Vyšehradě.

19.02.2019

Marek vyrazil do Vídně!

Pamatujete, jak jsme minulý rok v létě hledali dobrovolníka/parťáka pro Marka na workcamp? Nakonec se našel, tedy našla! Marek tak získal svou první zkušenost s mezinárodním dobrovolnickým setkáním a popisuje, jak to celé probíhalo.

18.12.2018

Filip Schiller a jeho knižní prvotina

Vášnivý cestovatel, znalec letecké dopravy a nově i spisovatel – to je Filip Schiller, kterého podporujeme v práci i v samostatném bydlení.

12.02.2018

Poradci Rytmusu se setkali s pracovníky organizace

V posledním lednovém dni proběhlo velké setkání sebeobhájcovské skupiny poradci Rytmusu s pracovníky a vedením organizace. Společně jsme se sešli v prostorách kavárny Bílá vrána, která zaměstnává pouze lidi s mentálním postižením.

28.11.2016

Poradci Rytmusu prezentovali své životní příběhy

Poradci Rytmusu chodili po 3 měsíce do kurzu sebeprezentace. Zlatým hřebem bylo prezentování jejich životních příběhů veřejnosti v rámci Speak Corner v Dejvické klubovně.

29.04.2016

Práci mám už 12. rokem a nabíjí mě, že jsem mezi lidmi

Nejdříve jsem chodila do Zvláštní školy v Krči. Vyšla jsem ze 7. třídy, protože mě a moje rodiče paní učitelka upozorňovala, že bych 8. a 9. třídu prý nezvládla. Přestoupila jsem na Praktickou školu Baarova, kde jsme se učili šít a vařit a měli jsme tam výuku masáží. Paní učitelka mi doporučila organizaci Rytmus.

22.04.2016

Věděli jste, že Rytmus má své poradce?

V Rytmusu se věnujeme začleňování lidí s postižením do běžného života už od roku 1994. Od té doby prošly našimi službami stovky lidí, kteří s Rytmusem hledali práci a učili se v ní samostatnosti. Někteří z nich jsou nyní našimi poradci.