Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod >> Proběhla 2. národní konference služby Podpora samostatného bydlení

Proběhla 2. národní konference služby Podpora samostatného bydlení

Koncem listopadu proběhla na Magistrátu hl. m. Praha druhá národní konference služby Podpora samostatného bydlení (dále jen PSB), kterou jsme organizovali společně s Rytmusem Východní Čechy a Střední Čechy.

Velký jednací sál Magistrátu hl. m. Prahy v úterý 27. listopadu 2018 hostil zhruba 140 účastníků. Letošní konference volně navazovala na 1. ročník, který se minulý rok konal v Karlových Varech. Hlavní motivací a důvodem uspořádat 2. ročník byla potřeba společně zapřemýšlet nad tím, jak a kam se služba PSB po celé České republice vyvíjí, s čím se potkáváme a co všechno vlastně řešíme.

Konference byla, stejně jako minulý rok, složena z několika přednášek a dvou sad čtyř paralelních workshopů, ze kterých mohli účastníci vybírat (program konference).

Byla to skvělá příležitost potkat se s kolegy z jiných služeb, odborníky, přímo s lidmi, kteří službu PSB využívají i s jejich rodiči a sdílet vzájemně své zkušenosti. Věřím, že takováto setkání pomohou posílit povědomí o rozsahu a potřebě služby PSB,“ hodnotí konferenci Lenka Skálová, vedoucí naší služby PSB.

 

 

Jeden ze střípků konference - jaký je rozdíl mezi fragmentovaným a integrovaným systémem podpory?

Fotogalerie:

gallery

Zpět