Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Rytmus v Brně

 Palackého tř. 659/11, 612 00 Brno

 +420 737 571 797

 brno@rytmus.org

Lidé

face

Jana Gajdošová >> Více o mně

 Vedoucí pobočky v Brně
 +420 737 571 797
 jana.gajdosova@rytmus.org

Pro Rytmus pracuji od roku 2008. Začala jsem jako studentka na praxi a dělala jsem pracovní asistentku lidem s mentálním postižením ve službě Podporované zaměstnávání a Tranzitní program.

Praxe byla placená, to mě bavilo. Ale na této praxi, ze všech X praxí na vysoké škole, jsem čerpala nejvíce. Rytmus do mě vložil čas a peníze na zaškolení. A hlavně mi kolegyně důvěřovaly a podporovaly mě.

Od roku 2010 jsem přešla do administrativních pozic a věnovala jsem se inkluzivnímu vzdělávání - tedy podpoře adekvátnímu vzdělávání dětí s mentálním postižením v běžných školách, jejich rodičů, aby se z toho nezbláznili a pedagogických pracovníků, aby se toho nebáli.

Učila jsem se nové profesní role projektové manažerky, koordinátorky vzdělávacích kurzů, asistentky účetní.

V létě roku 2019 mi zavolala Pavla Baxová do Brna, že nám vyšel projekt Rytmus v Brně. Zajiskřily mi oči a pustila jsem se do pomoci založení nové pobočky, která měla začít fungovat od října 2019. Stala jsem se nakonec její vedoucí a pobočka fungovat začala.

Mám z práce velikou radost.

face

Michaela Hrubá >> Více o mně

 Sociální pracovnice ve službě Sociální rehabilitace
 +420 737 535 685
 michaela.hruba@rytmus.org

Pracovala jsem 10 let s mladými lidmi s kombinovaným postižením. Všímala jsem si, že tito lidé studují jeden učební obor za druhým, ale uplatnění na trhu práce nachází málokdo. A tak jsem v říjnu 2019 nastoupila do Rytmusu jako pracovní konzultantka.
Kromě smysluplné práce potřebuji k životu taky dobrou kávu, knihy a alespoň jednou ročně vycestovat za hranice. Podporuji veškeré aktivity, které směřují ke zlepšení současného přístupu společnosti ke zvířatům. 

face

Pavel Lébiš >> Více o mně

 Sociální pracovník ve službě Sociální rehabilitace
 +420 737 511 139
 pavel.lebis@rytmus.org

Práce v Rytmusu je moje, dá se říct, první pracovní zkušenost. V brněnské pobočce jsem, stejně jako moji kolegové, začal pracovat v říjnu 2019. Přestože práce v sociální oblasti není to, co jsem poslední roky studoval, táhne mě to zaměřit se spíše tímto směrem. Jsem rád, že jsem se dostal mezi skvělou partu lidí a že alespoň malým dílem mohu pomoci k dosahování cílů organizace. Spolu s tím, jak se v organizaci zabydluji, si stále více začínám uvědomovat co heslo „Od klienta k občanovi“ znamená.

face

Martin Rác >> Více o mně

 Sociální pracovník ve službě Sociální rehabilitace
 +420 737 581 438
 martin.rac@rytmus.org

V Rytmusu pracuji od října 2019 v nově otevřené brněnské pobočce služby sociální rehabilitace. Konkrétně na pozici pracovní konzultanta Podporovaného zaměstnávání a Tranzitního programu. Baví mne hledat jedinečnost každého člověka, se kterým v programech spolupracuji a na základě toho společně pomáhat hledat uplatnění nejen v osobním životě, ale i v zaměstnání. Jsem nadšený ze zkušeností, které mi předávají Rytmusí kolegové. Jsem nadšený z práce, která mi dává smysl :)

face

Barbora Zelinová >> Více o mně

 Sociální pracovnice ve službě Sociální rehabilitace
 +420 737 460 523
 barbora.zelinova@rytmus.org

Som jedna z piatich "start-upistov", ktorí rozbehli novú pobočku Rytmusu v Brne. Do Rytmusu som sa dostala náhodou a som za túto náhodu veľmi vďačná! Vždy som túžila mať prácu, ktorá dáva zmysel, je akčná a rôznorodá, posúva moje limity a prispieva k dobru spoločnosti. A presne takú prácu som v Rytmuse našla. Pracujem na pozícii pracovnej konzultantky v službe Podporované zamestnávanie a poradkyne v službe Tranzitný program. Pomáham ľuďom s postihnutím pri hľadaní a udržaní si práce a so sprostredkovaním praxí študentom.

Ak bývate v Brne a máte chuť pracovať, neváhajte sa ozvať mne alebo komukoľvek z mojich kolegov. Radi Vám pomôžeme pri Vašej ceste za prácou! :)