Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Aktuality

15.08.2016

Zase jsme vydali výroční zprávu

Milan Cháb byl člověk, který usiloval o zrušení ústavů, které jsou podle jeho slov „zločinnou institucí“. Věděl, o čem mluví, sám v jednom z nich jako ředitel pracoval 21let. Podporoval integraci lidí s postižením podobně jako naše organizace. A Pavla Baxová jeho odkaz připomíná v naší výroční zprávě.

14.07.2016

Intuice, aneb když uživatel vidí za roh…

Intuice je schopnost, díky které vidíte za roh, což ve skutečnosti nemůžete udělat, ale ona to udělá za vás a vy jí důvěřujete. Přesně takto to zafungovalo u Hanky, která byla uživatelkou podporovaného zaměstnávání a před nalezením současné práce si prošla poměrně dlouhou a spletitou cestu.

03.05.2016

Soudy vracejí lidem svéprávnost a podle občanského zákoníku mohou využívat pomoci podpůrce

Sokolov, 3. května 2016: V minulosti soud omezil Jardu ve svéprávnosti stejně jako dalších více než 35 tisíc lidí. S novým občanským zákoníkem přišlo i povinné přešetření jeho rozsudkuo o mezení svéprávnosti.

17.06.2016

Manželé Michaela a Stanislav vyprávěli svůj příběh na konferenci v Bratislavě

Michaela a Stanislav Jachkovi souhlasili a 28.6. se vydali do Bratislavy podělit se o svůj příběh na Výročnu konferencii Nezávislej platformy SOCIOFÓRUM a 8. Fórum poskytovatelov sociálnych služieb pre osoby so zdravotným postihnutím.

09.05.2016

Spolupracujeme s Grada Publishing

Navázali jsme spolupráci s firmou Grada publishing, a.s. Dostali jsme darem další várku knih, které tímto doporučujeme. A zároveň děkujeme.

29.04.2016

Práci mám už 12. rokem a nabíjí mě, že jsem mezi lidmi

Nejdříve jsem chodila do Zvláštní školy v Krči. Vyšla jsem ze 7. třídy, protože mě a moje rodiče paní učitelka upozorňovala, že bych 8. a 9. třídu prý nezvládla. Přestoupila jsem na Praktickou školu Baarova, kde jsme se učili šít a vařit a měli jsme tam výuku masáží. Paní učitelka mi doporučila organizaci Rytmus.

22.04.2016

Věděli jste, že Rytmus má své poradce?

V Rytmusu se věnujeme začleňování lidí s postižením do běžného života už od roku 1994. Od té doby prošly našimi službami stovky lidí, kteří s Rytmusem hledali práci a učili se v ní samostatnosti. Někteří z nich jsou nyní našimi poradci.

10.02.2016

Službu podpora samostatného bydlení poskytujeme už i v Praze

Vzhledem k tomu, že Rytmus doložil v rámci správního řízení všechny potřebné náležitosti, můžeme slavnostně oznámit všem, že od 1. ledna 2016 byla v Praze registrovaná služba Podpora samostatného bydlení.

18.02.2016

Snídání na Ministerstvu práce a sociálních věcí k zaměstnávání lidí se zdravotním postižením

Ve spolupráci s MPSV jsme 9. února uspořádali již 2. Snídani ke společenské odpovědnosti. Akci zahájila ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Mimo jiné zmínila i snahu „svého“ resortu vytvářet pracovní místa pro lidi se zdravotním postižením (OZP), a že státní správa má v této oblasti co dohánět.