Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Pro studenty

„Tranzitní program je pomoc na Vaší cestě k dospělosti a větší samostatnosti.“

Jak spolupráce s námi probíhá?

  • V Tranzitním programu se Vám bude věnovat poradce nebo poradkyně
  • S poradkyní nebo poradcem budete mít pravidelné schůzky
  • Na schůzkách si budete povídat o tom, co se kolem Vás děje, co Vás zajímá a také o Vašich přáních a o tom, jakou práci chcete po škole dělat
  • Můžete se učit i praktickým dovednostem například práci na počítači, telefonování, cestování a další
  • S ostatními studenty se půjdete podívat na různé práce
  • Vyberete si práci, která se Vám líbí a kterou si chcete vyzkoušet, během školního roku si můžete vyzkoušet více různých prací
  • Jeden den v týdnu budete chodit do práce, říká se tomu praxe
  • Na praxi budete mít svého asistenta, asistent Vám pomůže učit se práci a mluvit s druhými lidmi na praxi, může pomoci také s trénováním cestování na praxi a z praxe do školy
  • Během školního roku budete mít dvě nebo tři plánovací schůzky, vyberete si, koho chcete na plánovací schůzku pozvat například rodiče, sourozence, kamarády nebo paní učitelku, na plánovací schůzce budeme společně přemýšlet, co chcete dělat, kromě práce a školy to může být i Váš volný čas, vztahy s druhými lidmi, bydlení nebo hospodaření s penězi


Zajímá Vás Tranzitní program?

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás v Karlovarském kraji


 K tématu

24.02.2020

Studenti praktické školy Lyceum a PedF UK spolupracovali už třetí rok v řadě

Studenti praktické školy Lyceum a PedF UK se potkávali díky vzájemné spolupráci Tranzitního programu v Praze s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy i v posledním zimním semestru (listopad 2019 – leden 2020).

01.11.2019

V Karlových Varech pokračujeme s Tranzitním programem už 9. rok

S koncem letních prázdnin začal žákům a studentům nový školní rok. Spolu s ním jsme opět ve spolupráci s Praktickou školou dvouletou v Karlových Varech rozjeli tzv. Tranzit.

15.07.2019

Praxe podle představ

Honza s Tranzitním programem v Karlovarském kraji spolupracuje od září 2018. Zpočátku docházel na náhledy k několika zaměstnavatelům, kde zkoušel různé činnosti, aby zjistil, co ho bude bavit a jakou práci by v budoucnu chtěl dělat. Ze všech náhledů si vybral dvě praxe, ve kterých chtěl nadále pokračovat a obě si v tomto školním roce vyzkoušel.

14.06.2019

Spolupracujeme s Café Lajka

Na jaře jsme v rámci Tranzitního programu navázali novou spolupráci s letenskou kavárnou Café Lajka. S paní provozní Ajou Pávkovou jsme od dubna dohodli praxi pro Katku, studentku Dvouleté katolické střední školy v Karlíně.

12.06.2019

PZ den na zámku

Letošní PZ den proběhl na zámku v Roztokách. Na místě se sešly týmy ze služeb Podporované zaměstnávání a Tranzitní program z Prahy i Karlovarského kraje, které se zabývají podporou lidí s postižením při hledání práce a praxe.

07.05.2019

Tvorba Životního příběhu aneb jak Tranzitní program podporuje

Adéla spolupracuje s Tranzitním programem od října 2018. Za tu dobu už udělala v mnoha oblastech velké pokroky směřující k samostatnému životu.

10.10.2016

Jak jsme putovali s Tranzitním programem

Je příjemné jít a jít, až je člověk úplně znavený, bolí jej nohy, záda, má žízeň? Má pro něj nějaký smysl trmácet se krajinou, stoupat do kopců, plahočit se v zimě či v horku? Odpověď na tyto a podobné otázky se vydalo hledat na sklonku léta tucet holek a kluků.

21.03.2016

Eliška v mateřské škole Čiperka rozkvetla

Eliška využívá v Rytmusu službu Tranzitní program. Na praxi chodí do Mateřské školy Pro Family - do pobočky Čiperka. Eliška je z praxe nadšená, provozní ředitel je s ní spokojený a kolegové ji mezi sebe mile přijali. Eliška chodí na praxi již druhý měsíc bez asistence.

22.10.2015

Ája má praxi na Magistrátu

V první řadě bych ráda poznamenala, že praxe se uskutečnila díky podpoře paní Ing. Petry Dederové, ředitelky personálního odboru našeho úřadu. Podpora vedoucích pracovníků je pro realizaci takových aktivit nezbytná.