Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Pro rodiče

„V Tranzitním programu společně plánujeme, aby přechod do dospělosti byl co nejplynulejší.“

Období přechodu do dospělosti bývá nelehké pro všechny rodiče. V Tranzitním programu můžeme společně hledat odpovědi na otázky, které přicházejí s dospíváním Vaší dcery nebo syna s postižením.

Co Tranzitní program přináší?

Společnými silami můžeme pracovat na významných tématech, jako je příprava na pracovní uplatnění prostřednictvím individuálních praxí na běžném trhu práce. Věnovat se můžeme smysluplnému trávení volného času, navazování a udržování mezilidských vztahů, samostatnému cestování, bydlení či hospodaření s penězi.

Naší snahou je mít co nejvíce na zřeteli potřeby, zájmy a preference jednotlivce. Proto využíváme metodu Plánování zaměřené na člověka.


Uvažujete o Tranzitním programu pro Vaši dceru či Vašeho syna?

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás v Karlovarském kraji


gallery

K tématu

19. 11. 2018

Úspěšný Tranzit v Aši

Tomáš je absolventem Praktické školy dvouleté v Aši a byl mezi prvními studenty, kterým byla od minulého roku poskytována služba Tranzitní program.

2. 3. 2017

Dorka a Filip

V rámci právě probíhající kampaně Asistujeme.cz, kterou pořádá pražská organizace Asistence, vycházejí příběhy lidí asistujících lidem s postižením. Cílem je rozšířit povědomí o osobní asistenci a propojit organizace z celé České republiky s potenciálními asistenty a asistentkami. Jedním z příběhů přispěla i naše kolegyně z Tranzitního programu Dorka Smiešková.

10. 10. 2016

Jak jsme putovali s Tranzitním programem

Je příjemné jít a jít, až je člověk úplně znavený, bolí jej nohy, záda, má žízeň? Má pro něj nějaký smysl trmácet se krajinou, stoupat do kopců, plahočit se v zimě či v horku? Odpověď na tyto a podobné otázky se vydalo hledat na sklonku léta tucet holek a kluků.

21. 3. 2016

Eliška v mateřské škole Čiperka rozkvetla

Eliška využívá v Rytmusu službu Tranzitní program. Na praxi chodí do Mateřské školy Pro Family - do pobočky Čiperka. Eliška je z praxe nadšená, provozní ředitel je s ní spokojený a kolegové ji mezi sebe mile přijali. Eliška chodí na praxi již druhý měsíc bez asistence.

22. 10. 2015

Ája má praxi na Magistrátu

V první řadě bych ráda poznamenala, že praxe se uskutečnila díky podpoře paní Ing. Petry Dederové, ředitelky personálního odboru našeho úřadu. Podpora vedoucích pracovníků je pro realizaci takových aktivit nezbytná.