Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Pro poskytovatele praxí

„Každý může být pro druhé přínosem. Umožněte mladému člověku s postižením získat první pracovní zkušenosti.“

Všichni mladí lidé touží po využití svých schopností a dovedností, po vlastní seberealizaci. Platí to i v oblasti pracovního uplatnění. Každý mladý člověk potřebuje na začátku hledání svého pracovního uplatnění nasměrovat a nejinak je tomu i u mladých lidí s postižením. Prostřednictvím individuálních praxí na běžném trhu práce hledáme ten správný směr a nabízíme pomoc či asistenci, když je to potřeba.

Co Vám nabízíme?

  • Praktikanta či praktikantku na 1 až 2 dny v týdnu v rozsahu 3 až 4 hodiny denně
  • Pomoc při stanovení pracovní náplně a s vytvářením pracovních pomůcek
  • Pracovního asistenta, který působí přímo na pracovišti, je k dispozici studentovi i Vám během zaučení a na podporu komunikace po nezbytně nutnou dobu
  • Informace o zaměstnávání lidí se zdravotním postižením (OZP) v oblasti legislativy, plnění povinného podílu, daňových úlev při vyjednávání o pracovním místě
  • Podporu při vytváření pracovních pozic pro člověka se zdravotním postižením v případě, že bude oboustranný zájem o pracovní poměr
  • Poskytnutí smluv a dohod o praxi
  • Pravidelné konzultace Vašich případných obav, překážek či rizik souvisejících s přijetím praktikanta s postižením do Vaší firmy


Máte dotazy? Chcete s námi spolupracovat?

Kontaktujte nás

Kontaktujte nás v Karlovarském kraji


S kým spolupracujeme aktuálně?

Magistrát Hlavního města Prahy, Nadace rozvoje občanské společnosti, Knihkupectví Neoluxor, Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze, Království železnic, a.s., KNIHY DOBROVSKÝ Anděl CityZahradnictví Bílá Hora, Česká rada dětí a mládeže, BILLA Praha, Na Petřinách, Eurovia CS, a.s., Lichtenbergovo pekařství, MŠ ProFamily "Čiperka"Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, Městská část Praha 2, Městská část Praha 4Hotel Galaxie a další


K tématu

01.11.2019

V Karlových Varech pokračujeme s Tranzitním programem už 9. rok

S koncem letních prázdnin začal žákům a studentům nový školní rok. Spolu s ním jsme opět ve spolupráci s Praktickou školou dvouletou v Karlových Varech rozjeli tzv. Tranzit.

05.09.2019

Putování s Tranzitem

Rok se s rokem sešel a my jsme opět s našimi studenty tradičně vyrazili do přírody. V pondělí jsme se sešli, abychom si všichni pověděli, jaký máme plán a co s sebou zabalit, načež jsme hned druhý den zjistili, co všechno jsme zapomněli.

15.07.2019

Praxe podle představ

Honza s Tranzitním programem v Karlovarském kraji spolupracuje od září 2018. Zpočátku docházel na náhledy k několika zaměstnavatelům, kde zkoušel různé činnosti, aby zjistil, co ho bude bavit a jakou práci by v budoucnu chtěl dělat. Ze všech náhledů si vybral dvě praxe, ve kterých chtěl nadále pokračovat a obě si v tomto školním roce vyzkoušel.

14.06.2019

Spolupracujeme s Café Lajka

Na jaře jsme v rámci Tranzitního programu navázali novou spolupráci s letenskou kavárnou Café Lajka. S paní provozní Ajou Pávkovou jsme od dubna dohodli praxi pro Katku, studentku Dvouleté katolické střední školy v Karlíně.

07.05.2019

Tvorba Životního příběhu aneb jak Tranzitní program podporuje

Adéla spolupracuje s Tranzitním programem od října 2018. Za tu dobu už udělala v mnoha oblastech velké pokroky směřující k samostatnému životu.

15.02.2019

Spolupráce studentů z praktické školy Lyceum a PedF UK pokračovala i ve šk. roce 2018/2019

Při příležitosti Týdne pro inkluzi 2018 odstartovala podzimní schůzka sérii čtyř setkání studentů konaných v průběhu školního roku 2018/2019.

21.03.2016

Eliška v mateřské škole Čiperka rozkvetla

Eliška využívá v Rytmusu službu Tranzitní program. Na praxi chodí do Mateřské školy Pro Family - do pobočky Čiperka. Eliška je z praxe nadšená, provozní ředitel je s ní spokojený a kolegové ji mezi sebe mile přijali. Eliška chodí na praxi již druhý měsíc bez asistence.

22.10.2015

Ája má praxi na Magistrátu

V první řadě bych ráda poznamenala, že praxe se uskutečnila díky podpoře paní Ing. Petry Dederové, ředitelky personálního odboru našeho úřadu. Podpora vedoucích pracovníků je pro realizaci takových aktivit nezbytná.