Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Rytmus v Karlovarském kraji

V Karlovarském kraji poskytujeme dvě sociální služby a to Podporu samostatného bydlení a Sociální rehabilitaci formou podporovaného zaměstnávání a tranzitního programu.

Obě služby vznikly v roce 2010 na základě transformace pobytových služeb v Karlovarském kraji. V rámci této transformace došlo ke stěhování několika desítek uživatelů z Domova pro osoby se zdravotním postižením v Mariánské, Lubech, Mnichově, Habartově, Radošově a v Sokolově do běžných bytů ve větších městech Karlovarska jako Cheb, Ostrov, Sokolov, Kynšperk nad Ohří, Karlovy Vary nebo Luby.

K tomu, aby se tito lidé stali součástí místní komunity, potřebují podporu, kterou jim poskytujeme jak v jejich domácnosti, tak i při hledání a udržení si zaměstnání. 


Služby, které poskytujeme v Karlovarském kraji jsou financovány za podpory Evropské unie v rámci Operačního programu Zaměstnanost.


Více o Podpoře samostatného bydlení

Více o Podporovaném zaměstnávání

Více o Tranzitním programu


Kontaktujte nás

Služby Sociální rehabilitace a Podpora samostatného bydlení jsou poskytovány za podpory Karlovarského kraje.

3. 7. 2017

V Sokolově jsme snídali pro společenskou odpovědnost

V půlce června jsme pozvali zástupce firem na Sokolovsku a debatovali o zaměstnávání lidí se zdravotním postižením (OZP). Setkání proběhlo formou společné snídaně v Parkhotelu Sokolov.

10. 5. 2017

Hledáme supervizora pro týmy do Sokolova

Pro týmy ve službě sociální rehabilitace hledáme zkušeného supervizora.

24. 3. 2017

Prostě jde a udělá to!

Karlovarský kraj, Kynšperk, 24. března 2017: Zaměstnávání osob s handicapem funguje a přináší benefity jak zaměstnavatelům, tak samozřejmě zaměstnanci. V Karlovarském kraji pomáhá lidem s postižením do práce o.p.s. Rytmus.

9. 3. 2017

Co nám udělalo radost?

V Karlovarském kraji pomáháme ženám, které svůj dosavadní život strávily v ústavu, začít nový život ve vlastním bydlení. Aby vše fungovalo, poskytujeme jim asistenci v bydlení a společně vytváříme plány co podniknout dál.

3. 3. 2017

Jana a Viktor

Jmenuji se Jana Janů, je mi 46 let. Mám ráda, když se něco děje, netradiční věci a pohledy, když se věci dělají s energií a přirozeně. Fascinuje mně jinakost a různorodost. Ráda dávám lidi dohromady. Nemám ráda nudu, lež a lhostejnost. Špatně snáším bezpráví.

16. 2. 2017

Na Karlovarsku jsme popojeli

Od ledna 2017 jsme rozšířili službu sociální rehabilitace v Karlovarském kraji o Tranzitní program. Nově tak podporujeme žáky speciálních škol při vytváření jejich představ o budoucím povolání.

1. 11. 2016

Zaměstnavatelem roku 2016 v Karlovarském kraji je firma Algon Plus

Úprava pracoviště pro zaměstnance se znevýhodněním, vztahy s kolegy, typ pracovně právního vztahu, délka zaměstnání - to jsou kritéria, která porota hodnotila v soutěži Stejná šance - Zaměstnavatel roku 2016, pořádanou neziskovou organizací Rytmus - od klienta k občanovi, o.p.s.

12. 10. 2016

Byly jsme volit!

Renata a Šárka se voleb neúčastnily dlouhá léta. Obě žily v Domově pro osoby se zdravotním postižením daleko od volebních uren, měly také omezení ve svéprávnosti. Lidé z jejich okolí si mysleli, že volit nemůžou. K informacím ohledně voleb se mnohdy vůbec nedostaly.

14. 7. 2016

Intuice, aneb když uživatel vidí za roh…

Intuice je schopnost, díky které vidíte za roh, což ve skutečnosti nemůžete udělat, ale ona to udělá za vás a vy jí důvěřujete. Přesně takto to zafungovalo u Hanky, která byla uživatelkou podporovaného zaměstnávání a před nalezením současné práce si prošla poměrně dlouhou a spletitou cestu.


Zpět