Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Pro zájemce

Chcete hledat a najít si práci? Je pro Vás obtížné najít práci bez pomoci?
V Podporovaném zaměstnávání Vám poskytneme podporu při hledání a udržení si práce.


Sociální rehabilitace – popis realizace poskytování služeb v Karlovarském kraji

Jak spolupráce s námi probíhá?

 • V Podporovaném zaměstnávání se Vám bude věnovat pracovní konzultant nebo konzultantka
 • S pracovním konzultantem nebo konzultantkou budete mít pravidelné schůzky
 • Na schůzkách si budete povídat o tom, jakou práci chcete hledat
 • Pomůžeme Vám zorientovat se v pracovních nabídkách
 • Budete vyhledávat a odpovídat na inzeráty s nabídkou práce
 • Můžete se učit i praktickým dovednostem například telefonování a samostatné cestování
 • Vytvoříte si vlastní životopis
 • Připravíte se na pracovní pohovory
 • Doprovodíme Vás na úřady a k zaměstnavatelům
 • V práci bude s Vámi pracovní asistent, který Vám pomůže se zaučením po nezbytně nutnou dobu
 • Pravidelně budete s ostatními zájemci o práci chodit na job kluby, mluvit tam můžete také o svých zkušenostech s hledáním práce
 • Budete mít plánovací schůzky, vyberete si, koho chcete na plánovací schůzku pozvat například rodinu, kamarády, asistenty nebo kolegu z práce, na plánovací schůzce budeme společně přemýšlet, co chcete dělat, co se Vám daří a v čem se můžete zlepšit


Chcete s námi hledat práci?

Kontaktujte nás v Praze

Kontaktujte nás v Karlovarském kraji


K tématu

15.10.2019

Vydařená spolupráce s obchůdkem Farma Letná

Díky dlouhodobé spolupráci s bistrem Fair Food Club - Bistro & Catering, které nám poskytovalo možnost praxí a nyní zaměstnává pana Dominika (o něm si brzy taky přečtete), jsme se spojili s obchůdkem Farma - Bistro & Shop paní Báry Gottfrídové a jejího manžela. Ti se rozhodli na Letné otevřít obchůdek se zdravou výživou a do svého týmu přibrat také jednoho z našich zájemců o práci.

09.09.2019

Roche zaměstnává dalšího člověka se zdravotním postižením

S biotechnologickou firmou ROCHE s.r.o. jsme začali spolupracovat už v roce 2017, kdy nás firma oslovila s tím, že chce zaměstnat člověka s postižením. Vše jsme společně domluvili a v srpnu 2017 do nové práce nastoupila paní Dáša. Firmě se tato pozice osvědčila natolik, že v březnu 2019 na další ze svých divizí zaměstnala slečnu Moniku.

19.08.2019

Emilie změnila práci a dělá, co ji baví

S Městským zařízením sociálních služeb v Karlových Varech (MZSS) spolupracujeme už několik let. Díky této spolupráci zaměstnalo MZSS dva lidi s postižením, které jsme při nástupu do práce podporovali v rámci služby Podporované zaměstnávání. Nedávno nás MZSS oslovilo s tím, že hledají pracovníka do kuchyně v Domově pro seniory ve Staré Roli.

30.07.2019

Jdi za svým snem – Setkání se zástupci firem v OC Chodov

Dne 21. 6. se naše kolegyně Anna ze služby Podporované zaměstnávání zúčastnila dne pohovorů v Obchodním centru Chodov v kavárně Caprea. Tato akce proběhla jako závěrečná aktivita projektu Jdi za svým snem, jehož cílem je pomoci mladým lidem najít zaměstnání, které je bude bavit.

12.06.2019

PZ den na zámku

Letošní PZ den proběhl na zámku v Roztokách. Na místě se sešly týmy ze služeb Podporované zaměstnávání a Tranzitní program z Prahy i Karlovarského kraje, které se zabývají podporou lidí s postižením při hledání práce a praxe.

27.05.2019

Se slovenskými stážistkami jsme navštívili společnost Lagardere Travel Retail, a.s.

Slovenská organizace Alternatíva – Centrum nezávislého života poskytuje podobné sociální služby jako my. Právě pracovnice této organizace k nám minulý týden přijely na stáž, aby nabraly nové zkušenosti a nechaly se inspirovat v oblasti zaměstnávání lidí se zdravotním postižením.

22.05.2019

Michal hledá práci v Praze

Michal, kterého podporujeme v rámci služby Podporované zaměstnávání hledá v Praze vhodnou práci.

12.03.2019

V Costa Coffee samostatně pracují lidi s postižením

Minulý rok jsme psali o zahájení spolupráce se společností Lagardere Travel Retail, a.s. a to konkrétně v konceptu kaváren Costa Coffee. Nedávno jsme úspěšně ukončili spolupráci s prvními zájemci o práci, kteří se stali samostatnými a plnohodnotnými kolegy.

06.03.2019

Job Day na VOŠSP Jasmínova

V pátek 1. března jsme se zúčastnili akce Job Day, kterou letos už třetím rokem pořádala VOŠSP Jasmínova. Studenti a studentky měli možnost se seznámit s nejrůznějšími organizacemi, které poskytují sociální služby.


Zpět