Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Pro osobní asistenty

„Pomoc a podporu poskytujeme v přirozeném prostředí.“

Ukončení služby Osobní asistence

V prosinci 2018 bude poskytování služby Osobní asistence ukončeno.

Přehled poskytovatelů OA naleznete v registru poskytovatelů sociálních služeb.

Osobní asistenty vybíráme na základě potřeb člověka, kterému asistenci poskytujeme a to individuálně a pečlivě. K výkonu práce osobního asistenta je potřeba středoškolské vzdělání, výhodou je pak další vzdělání v sociální, zdravotní nebo pedagogické oblasti. Osobní asistent musí splňovat nároky na kvalifikaci pracovníka v sociálních službách dle Zákona č.108/2006 Sb.

Jak spolupráce s námi probíhá?

  • Na základě Vašich časových možností dohodneme možný rozsah asistencí
  • Seznámíme Vás s člověkem, kterému budete asistovat
  • S koordinátorkou a metodičkou Osobní asistence proběhne úvodní zaškolení v naší organizaci

Co Vám nabízíme?

  • Absolvování dvoudenního kurzu pro osobní asistenty
  • Pravidelné supervize
  • Metodické vedení
  • Pracovní úvazek formou DPP, DPČ popř. pracovní smlouvy


Láká Vás práce osobního asistenta?

Kontaktujte nás


gallery

K tématu

20. 6. 2017

Fildovi už v Rytmusu asistujeme několik let

Co je pro něj důležité, čeho si cení na asistentech a jaký je on sám? O tom si povídáme často. A dnes proto, abychom vám přiblížili asistování jeho očima.

28. 3. 2017

Jakub

Jmenuji se Jakub Tomeš, je mi 26 let, mám rád hudbu, filmy, historii, cestování, četbu, turistiku, občas celkem rád sportuji. Co konkrétně mne přivedlo k asistování, nevím zcela jistě. Na úplném začátku v tom asi dost velkou roli hrál nepříliš ušlechtilý důvod – potřeboval jsem práci.

6. 3. 2017

Zuzka a Honza

Jmenuji se Zuzka, je mi 33 let a čtvrtým rokem pracuji jako osobní asistent. Proč jsem se stala osobním asistentem? Přesně nevím, myslím, že jsem k téhle práci směrovala nějak přirozeně. Věděla jsem, že chci pracovat s lidmi, že chci poznávat lidi a stejně, že nechci být zavřená v kanceláři celý den nebo pracovat na manažerských pozicích.

3. 3. 2017

Jana a Viktor

Jmenuji se Jana Janů, je mi 46 let. Mám ráda, když se něco děje, netradiční věci a pohledy, když se věci dělají s energií a přirozeně. Fascinuje mně jinakost a různorodost. Ráda dávám lidi dohromady. Nemám ráda nudu, lež a lhostejnost. Špatně snáším bezpráví.

2. 3. 2017

Dorka a Filip

V rámci právě probíhající kampaně Asistujeme.cz, kterou pořádá pražská organizace Asistence, vycházejí příběhy lidí asistujících lidem s postižením. Cílem je rozšířit povědomí o osobní asistenci a propojit organizace z celé České republiky s potenciálními asistenty a asistentkami. Jedním z příběhů přispěla i naše kolegyně z Tranzitního programu Dorka Smiešková.

8. 11. 2016

Zapojili jsme se do nového mezinárodního projektu RESPID

Přehled účinné podpory pro posílení autonomie lidí s mentálním postižením