Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Osobní asistence

„Pomoc a podporu poskytujeme v přirozeném prostředí.“

Službu osobní asistence poskytujeme dětem od 3 let věku a dospělým lidem se zdravotním znevýhodněním a mentálním nebo kombinovaným postižením, kteří mají trvalý pobyt v hlavním městě Praze, nebo je jim na území Prahy asistence poskytována. Cílovou skupinou jsou děti, mládež a dospělí lidé, kteří při neformálním vzdělávání, volnočasových aktivitách, v domácím či jiném prostředí potřebují individuální podporu druhé osoby.

Cílem služby je poskytnutí podpory člověku v jeho přirozeném prostředí pro začlenění do běžné společnosti a zvládnutí těch oblastí, které jsou pro jeho běžný a spokojený život důležité.

Na čem si zakládáme?

Kde Osobní asistenci poskytujeme?


Máte o Osobní asistenci zájem?

Pokračujte do části Pro zájemce

Jste rodič a máte zájem o Osobní asistenci pro svého syna či dceru?

Pokračujte do části Pro rodiče a jejich děti

Chcete pracovat jako osobní asistent?

Pokračujte do části Pro osobní asistenty


Kontaktujte násVzhledem k charakteru poskytované služby, zajišťujeme asistenci převážně v dlouhodobém rozsahu (např. na školní pololetí). Krátkodobé asistence (týden v rámci letních prázdnin) a doprovody (např. pouze cesta ze školy domů) zajišťujeme pouze v případě, že máme momentálně volné kapacity již zaměstnaných asistentů.

K tématu

28. 3. 2017

Jakub

Jmenuji se Jakub Tomeš, je mi 26 let, mám rád hudbu, filmy, historii, cestování, četbu, turistiku, občas celkem rád sportuji. Co konkrétně mne přivedlo k asistování, nevím zcela jistě. Na úplném začátku v tom asi dost velkou roli hrál nepříliš ušlechtilý důvod – potřeboval jsem práci.

6. 3. 2017

Zuzka a Honza

Jmenuji se Zuzka, je mi 33 let a čtvrtým rokem pracuji jako osobní asistent. Proč jsem se stala osobním asistentem? Přesně nevím, myslím, že jsem k téhle práci směrovala nějak přirozeně. Věděla jsem, že chci pracovat s lidmi, že chci poznávat lidi a stejně, že nechci být zavřená v kanceláři celý den nebo pracovat na manažerských pozicích.

3. 3. 2017

Jana a Viktor

Jmenuji se Jana Janů, je mi 46 let. Mám ráda, když se něco děje, netradiční věci a pohledy, když se věci dělají s energií a přirozeně. Fascinuje mně jinakost a různorodost. Ráda dávám lidi dohromady. Nemám ráda nudu, lež a lhostejnost. Špatně snáším bezpráví.

2. 3. 2017

Dorka a Filip

V rámci právě probíhající kampaně Asistujeme.cz, kterou pořádá pražská organizace Asistence, vycházejí příběhy lidí asistujících lidem s postižením. Cílem je rozšířit povědomí o osobní asistenci a propojit organizace z celé České republiky s potenciálními asistenty a asistentkami. Jedním z příběhů přispěla i naše kolegyně z Tranzitního programu Dorka Smiešková.

1. 2. 2017

Přijmeme osobní asistenty
v Praze

Hledáme osobní asistenty k dětem nebo mladým lidem se znevýhodněním. Náplň práce je poskytování podpory při běžných aktivitách člověka v jeho životě, při cestování po Praze, trávení volného času či v domácnosti.

8. 11. 2016

Zapojili jsme se do nového mezinárodního projektu RESPID

Přehled účinné podpory pro posílení autonomie lidí s mentálním postižením