Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Osobní asistence

„Pomoc a podporu poskytujeme v přirozeném prostředí.“

Službu osobní asistence poskytujeme dětem od 3 let věku a dospělým lidem se zdravotním znevýhodněním a mentálním nebo kombinovaným postižením, kteří mají trvalý pobyt v hlavním městě Praze, nebo je jim na území Prahy asistence poskytována. Cílovou skupinou jsou děti, mládež a dospělí lidé, kteří při neformálním vzdělávání, volnočasových aktivitách, v domácím či jiném prostředí potřebují individuální podporu druhé osoby.

Cílem služby je poskytnutí podpory člověku v jeho přirozeném prostředí pro začlenění do běžné společnosti a zvládnutí těch oblastí, které jsou pro jeho běžný a spokojený život důležité.

Na čem si zakládáme?

Kde Osobní asistenci poskytujeme?


Máte o Osobní asistenci zájem?

Pokračujte do části Pro zájemce

Jste rodič a máte zájem o Osobní asistenci pro svého syna či dceru?

Pokračujte do části Pro rodiče a jejich děti

Chcete pracovat jako osobní asistent?

Pokračujte do části Pro osobní asistenty


Kontaktujte nás

 

Vzhledem k charakteru poskytované služby, zajišťujeme asistenci převážně v dlouhodobém rozsahu (např. na školní pololetí). Krátkodobé asistence (týden v rámci letních prázdnin)
a doprovody (např. pouze cesta ze školy domů) zajišťujeme pouze v případě, že máme momentálně volné kapacity již zaměstnaných asistentů.

K tématu

8. 11. 2016

Zapojili jsme se do nového mezinárodního projektu RESPID

Přehled účinné podpory pro posílení autonomie lidí s mentálním postižením

20. 7. 2016

Přijmeme osobní asistenty
v Praze

Hledáme osobní asistenty k dětem nebo mladým lidem se znevýhodněním. Náplň práce je poskytování podpory při běžných aktivitách člověka v jeho životě, při cestování po Praze, trávení volného času či v domácnosti.