Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod >> Stejná šance - Zaměstnavatel roku 2012

Stejná šance - Zaměstnavatel roku 2012

V pěti krajích České republiky proběhla soutěž určená firmám, které v běžném pracovním prostředí zaměstnávají lidi se znevýhodněním. V letošním, již pátém ročníku, byli oceněni zaměstnavatelé z Libereckého, Pardubického, Středočeského, Karlovarského kraje a z Prahy.

Rytmus už tradičně prostřednictvím soutěže Stejná šance oceňuje firmy, které se přihlásily ke konceptu společenské odpovědnosti firem tím, že lidem s postižením dávají šanci získat práci na otevřeném pracovním trhu a tím aktivně přispívají k jejich začleňování do společnosti.

Soutěž vyhlásilo občanské sdružení Rytmus pro Prahu a Karlovarský kraj, Rytmus Benešov, o.p.s. pro Středočeský kraj, Rytmus Chrudim, o.p.s. pro Pardubický kraj a Rytmus Liberec, o.p.s. pro Liberecký kraj. Ve všech krajích byla spoluvyhlašovatelem Česká unie pro podporované zaměstnávání.

Mediálními partnery letošního ročníku se staly Český rozhlas, Denik.cz, radio Blaník, radio Egrensis, radio Hey a týdeník Jiskra. V jednotlivých regionech převzali záštitu nad soutěží náměstek hejtmana Karlovarského kraje Miloslav Čermák, Ing. Pavel Šotola, člen rady Pardubického kraje a Pavel Petráček, člen rady Libereckého kraje. Ve Středočeském kraji poskytlo záštitu město Benešov.

Nominace firem do soutěže mohla posílat široká veřejnost od 15. února do 31. března 2012. Odborné komise v jednotlivých krajích vyhodnocovaly podle předem stanovených kritérií firmy, které dokázaly udělat nejvíc při zaměstnání znevýhodněného člověka. Kritériem hodnocení v soutěži byl například typ uzavřeného pracovně právního vztahu, délka pracovního vztahu, typ znevýhodnění zaměstnance v souvislosti se zastávanou pozicí, úprava pracovních podmínek, pracovní doby, ale i účast zaměstnance na neformálních firemních akcích, celkový přístup pracovního kolektivu, vstřícnost vedení firmy apod.

Celkem bylo do pátého ročníku soutěže nominováno 110 firem prostřednictvím 281 nominací.

V Praze se vítězem stala společnost MEIBES s.r.o. Druhou pražskou oceněnou firmou je Pekařství Moravec s.r.o. a na třetím místě se umístili dva zaměstnavatelé: Starbucks Coffee - Václavské náměstí  40 a občanské sdružení Step by Step ČR.

Ve Středočeském kraji zvítězila Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s., druhé místo získala firma Benea s.r.o., třetí Domov seniorů Jankov, poskytovatel sociálních služeb.

V Libereckém kraji se nejlepším zaměstnavatelem lidí se znevýhodněním stala firma EMBA, spol. s r.o., druhé místo získal PIZZA RESTAURANT z Jablonce nad Nisou, třetí JIZERSKÉ PEKÁRNY, spol. s r.o. - Pekárna LÍPA.

V Pardubickém kraji obsadilo první příčku Východočeské divadlo Pardubice, druhou Mateřská škola Svatopluka Čecha, o třetí se podělily Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé a firma Elfra, s.r.o.

V Karlovarském kraji vyhrála firma Nelan, spol. s r.o., na druhém místě se umístila společnost Lázně Františkovy Lázně a.s. a na třetím firma SaJ a.s.

Děkujeme všem sponzorům, kteří soutěž v jednotlivých krajích podpořili: ABIX Europe, Agentura JUVENTA, Bonte Restaurant, Business for Breakfast, Four Seasons Hotel Prague, HR Consulting Centre, Česká abilympijská asociace, KODAP, Livox, Pizzeria Balustráda Chrudim, Preciosa, TREES.

Více o Stejné šanci najdete na webových stránkách ZDE

gallery

Zpět