Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod >> Kurz: Nové přístupy k dětem s problémovým chováním

Kurz: Nové přístupy k dětem s problémovým chováním

Zveme Vás na seminář s lektory z organizace Inclusive Solutions: NOVÉ PŘÍSTUPY K DĚTEM S PROBLÉMOVÝM CHOVÁNÍM.

Jedná se o dvoudenní kurz vedený anglickými lektory z Nottinghamu z organizace Inclusive Solutions Derekem Wilsonem a Colinem Newtonem.

V kurzu se zaměříme na ty děti, které svým chováním matou dospělé, jež s nimi pracují. Nefunguje na ně přístup zaměřený na odměny a tresty. Našim základním cílem je vytvořit vztahy a zprostředkovat ostatním možnost, aby hlouběji přemýšleli o tom, proč děti s problémy v chování dělají to, co dělají. Jak my dospělí toto problémové chování ovlivňujeme nebo měníme. Jak na nás problémové chování působí a jakou reakci v nás vyvolává.

Dáme vám možnost reflektovat vaše postoje a reakce při práci s dětmi s problémovým chováním. Využijte tuto příležitost získat různorodé špičkové strategie, které přinesou pozitivní změnu v chování dětí, a které se potkají s jejich emocionálními potřebami.

Důležité informace

Kurz se uskuteční 24. a 25. 10. 2018 ve Skautském institutu, sál Minuta (Staroměstské nám. 4/1, Praha).

Kurz je vhodný zejména pro učitele prvního a druhého stupně základních škol, asistenty pedagoga, speciální pedagogy, poradenské pracovníky a psychology pracující ve školství a rodiče.

Poplatek za dvoudenní kurz je 3 200 Kč. Na kurzu bude zajištěno tlumočení do češtiny a účastníkům bude vystaven doklad o účasti na kurzu. Kurz je v procesu akreditace.

Lektoři jsou přední britští odborníci v oblasti inkluzívního vzdělávání, pánové Colin Newton a Derek Wilson z organizace Inclusive solutions.

Kurz je akreditovaný MŠMT ČR pod č.j. MSMT - 25736/2018-1-797.

Klíčová témata:

Přihláška

Pro přihlášení na kurz stačí vyplnit jednoduchou elektronickou přihlášku
Platební podmínky.

Jak poslední kurz hodnotí absolventi?

Video (anglicky i česky)

Hodnocení ve formě vzkazů lektorům:

„Jste skvělí. Neuvěřitelně nabíjíte lidi optimismem, nadějí. Umíte v lidech otevřít jiný pohled na situaci.“ 

„Opět jste byli úžasní, jako vždy. Pozitivní atmosféra, interakce, jasné, srozumitelné předávání poznatků a informací – prostě super!!!!!!“

„Myslím, že tento kurz by mělo vidět co nejvíce lidí i psychologů atd.“

„Lektoři byli výborní. Souhlasím, že nám primárně nemá jít o nálepkování dětí, ale o jejich zařazení. Vůči dětem i jejich rodičům musíme být srozumitelní!“

„Úžasně sehraný tým. Děkuji.“

„Díky za jejich pozitivní přístup, zanechají hluboký dojem. Jejich kurzu se účastním podruhé a z toho prvního kurzu jsem čerpala celý rok.“

„Nejpřínosnější jsou konkrétní příklady z praxe“

 gallery

Kurz je součástí kampaně Týden pro inkluzi 2018.

Případné dotazy vám rádi zodpovíme na mailu: spi@rytmus.org

Zpět