Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Aktuality

14.05.2018

Hledá se dobrovolník na workcamp ve Vídni

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit hledá našemu poradci Markovi dobrovolníka/ci (parťáka/čku), který/á by mu pomáhal/a s komunikací v angličtině na srpnovém workcampu ve Vídni.

04.05.2018

Uzavření nominací do soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2018

V pondělí 23. 4. 2018 byly v Praze a Karlovarském kraji uzavřeny nominace zaměstnavatelů do osmého ročníku soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2018.

25.04.2018

HR v pohybu

Letošní výroční konference HR KNOW HOW bude věnována neustálým proměnám HR v souvislosti s tím, jak se mění celý svět.

13.04.2018

Při hledání práce využíváme nové metody, mezi které patří i „stínování“ (Job Shadowing)

Co to vlastně je stínování? Jedná se metodu, kdy má zájemce o práci možnost společně pracovat se zkušeným zaměstnancem firmy, který mu vše potřebné průběžně vysvětluje a názorně předvádí. Stínování přináší výhody na obou stranách – u zaměstnavatele i u zájemce o práci.

06.04.2018

Václavovi se plní sny a my jsme u toho!

„Jmenuji se Václav, je mi 46 let, hraju Bocciu a minulé pondělí jsem se konečně odstěhoval do svého bytu.“

05.04.2018

Pozvánka na rodičovské fórum

Zajímají vás informace k inkluzi? Řešíte problémy a překážky při vzdělávání Vašeho dítěte? Chystáte se k zápisu a zajímají Vás rozdíly mezi běžnou a speciální školou?

29.03.2018

Nabídka zahraničních stáží pro motivované učitele

V rámci projektu Kolaboratorium a klíčové aktivity „Zahraniční stáže pro inspiraci se závazkem“ hledáme 6 motivovaných učitelů, kteří pracují s dětmi se SVP (zejména mentálním postižením) na běžných základních školách.

27.03.2018

Vzdělávací kurz pro pracovní a osobní asistenty

Snažíme se, aby naši pracovní a osobní asistenti měli stále aktuální informace. Proto pro ně pravidelně organizujeme dvoudenní vzdělávací kurzy, jejichž cílem je asistentům předat poznatky, zkušenosti a principy práce.

19.03.2018

Od praxe k zaměstnání, aneb Miloš (na praxi) v obchodním domě IKEA na Zličíně

S obchodním domem IKEA jsme první kontakt navázali již před rokem, kdy jsme se setkali s HR manažerkou Eliškou Novotnou a Ilonou Duškovou. Společně jsme se zamýšleli nad pracovními pozicemi, vhodnými pro lidi se zdravotním postižením.