Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Aktuality

25. 4. 2018

HR v pohybu

Letošní výroční konference HR KNOW HOW bude věnována neustálým proměnám HR v souvislosti s tím, jak se mění celý svět.

13. 4. 2018

Při hledání práce využíváme nové metody, mezi které patří i „stínování“ (Job Shadowing)

Co to vlastně je stínování? Jedná se metodu, kdy má zájemce o práci možnost společně pracovat se zkušeným zaměstnancem firmy, který mu vše potřebné průběžně vysvětluje a názorně předvádí. Stínování přináší výhody na obou stranách – u zaměstnavatele i u zájemce o práci.

6. 4. 2018

Václavovi se plní sny a my jsme u toho!

„Jmenuji se Václav, je mi 46 let, hraju Bocciu a minulé pondělí jsem se konečně odstěhoval do svého bytu.“

5. 4. 2018

Pozvánka na rodičovské fórum

Zajímají vás informace k inkluzi? Řešíte problémy a překážky při vzdělávání Vašeho dítěte? Chystáte se k zápisu a zajímají Vás rozdíly mezi běžnou a speciální školou?

29. 3. 2018

Nabídka zahraničních stáží pro motivované učitele

V rámci projektu Kolaboratorium a klíčové aktivity „Zahraniční stáže pro inspiraci se závazkem“ hledáme 6 motivovaných učitelů, kteří pracují s dětmi se SVP (zejména mentálním postižením) na běžných základních školách.

27. 3. 2018

Vzdělávací kurz pro pracovní a osobní asistenty

Snažíme se, aby naši pracovní a osobní asistenti měli stále aktuální informace. Proto pro ně pravidelně organizujeme dvoudenní vzdělávací kurzy, jejichž cílem je asistentům předat poznatky, zkušenosti a principy práce.

19. 3. 2018

Od praxe k zaměstnání, aneb Miloš (na praxi) v obchodním domě IKEA na Zličíně

S obchodním domem IKEA jsme první kontakt navázali již před rokem, kdy jsme se setkali s HR manažerkou Eliškou Novotnou a Ilonou Duškovou. Společně jsme se zamýšleli nad pracovními pozicemi, vhodnými pro lidi se zdravotním postižením.

16. 3. 2018

Hledáme pracovní asistenty v Praze

Do našeho týmu hledáme asistenty v sociálních službách na DPP a to pro lidi se zdravotním/mentálním postižením ve službě Sociální rehabilitace - Podporované zaměstnávání.

12. 3. 2018

Pomáháme u soudů s navrácením svéprávnosti

Paní Zdena S., které pomáháme v rámci služby PSB v Karlovarském kraji, se v roce 2014 rozhodla, že by chtěla získat svou svéprávnost zpět. Chtěla využít možnosti sepsat tzv. Smlouvu o nápomoci se svým podpůrcem, jak umožňuje nový Občanský zákoník (§45 až §48).