Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Aktuality

15. 9. 2016

Natočili jsme spot na podporu Týdne pro inkluzi 2016

Společně s Bárou Hrzánovou, Ladis Pachmuch a Vojtou Komárkem jsme natočili spot na podporu letošního Týdne pro inkluzi. Všem děkujeme za pomoc.

5. 9. 2016

Nominace na Zaměstnavatele roku 2016 zahájeny

Znáte firmu, kde zaměstnávají lidi se zdravotním postižením? Jde o běžný trh práce? Nenechte si to pro sebe a nominujte ty, kteří dávají šanci lidem s handicapem.

5. 9. 2016

Stejná šance - zaměstnavatel roku 2016

Praha, 5. září 2016: S potěšením můžeme oznámit, že tento rok bude probíhat již 7. ročník prestižní soutěže zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají lidi se zdravotním postižením a aktivně tak podporují myšlenku rovných příležitostí na pracovním trhu.

24. 8. 2016

Na podzim pořádá organizace Rytmus 5. ročník celorepublikové akce Týden pro inkluzi

Praha, 24. srpna 2016: Více než 10 let mnoho českých učitelů vzdělává děti společně v běžných školách. Na jejich podporu realizuje organizace Rytmus Týden pro inkluzi.

15. 8. 2016

Zase jsme vydali výroční zprávu

Milan Cháb byl člověk, který usiloval o zrušení ústavů, které jsou podle jeho slov „zločinnou institucí“. Věděl, o čem mluví, sám v jednom z nich jako ředitel pracoval 21let. Podporoval integraci lidí s postižením podobně jako naše organizace. A Pavla Baxová jeho odkaz připomíná v naší výroční zprávě.

14. 7. 2016

Intuice, aneb když uživatel vidí za roh…

Intuice je schopnost, díky které vidíte za roh, což ve skutečnosti nemůžete udělat, ale ona to udělá za vás a vy jí důvěřujete. Přesně takto to zafungovalo u Hanky, která byla uživatelkou podporovaného zaměstnávání a před nalezením současné práce si prošla poměrně dlouhou a spletitou cestu.

3. 5. 2016

Soudy vracejí lidem svéprávnost a podle občanského zákoníku mohou využívat pomoci podpůrce

Sokolov, 3. května 2016: V minulosti soud omezil Jardu ve svéprávnosti stejně jako dalších více než 35 tisíc lidí. S novým občanským zákoníkem přišlo i povinné přešetření jeho rozsudkuo o mezení svéprávnosti.

17. 6. 2016

Manželé Michaela a Stanislav vyprávěli svůj příběh na konferenci v Bratislavě

Michaela a Stanislav Jachkovi souhlasili a 28.6. se vydali do Bratislavy podělit se o svůj příběh na Výročnu konferencii Nezávislej platformy SOCIOFÓRUM a 8. Fórum poskytovatelov sociálnych služieb pre osoby so zdravotným postihnutím.

9. 5. 2016

Spolupracujeme s Grada Publishing

Navázali jsme spolupráci s firmou Grada publishing, a.s. Dostali jsme darem další várku knih, které tímto doporučujeme. A zároveň děkujeme.