Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Aktuality

07.11.2016

Zaměstnanci Ministerstva práce a sociálních věcí se v AVASTu učili zaměstnávat a vytvářet pracovní místa pro lidi se zdravotním postižením

Ve dvou letních dnech navštívilo firmu AVAST několik zaměstnanců Ministerstva práce a sociálních věcí. Přišli se inspirovat, jak funguje zaměstnávání lidí s postižením.

03.11.2016

Zaměstnavatelem roku 2016 se v Praze stala školka Kolejáček

Praha, 3. listopadu 2016: Zaměstnávají lidi s postižením. Dávají příležitost těm, kteří vzhledem k svému handicapu mají šance na získání práce o mnoho složitější než ostatní. Společnost Rytmus pravidelně oceňuje tyto zaměstnavatele v soutěži Stejná šance – Zaměstnavatel roku. Letošním pražským vítězem se stal Kolejáček, soukromá školička rodinného typu. Jedna z členek malého týmu je totiž Denisa, žena s Downovým syndromem. Pracuje tam už 2 roky a děti ji milují.

01.11.2016

Zaměstnavatelem roku 2016 v Karlovarském kraji je firma Algon Plus

Úprava pracoviště pro zaměstnance se znevýhodněním, vztahy s kolegy, typ pracovně právního vztahu, délka zaměstnání - to jsou kritéria, která porota hodnotila v soutěži Stejná šance - Zaměstnavatel roku 2016, pořádanou neziskovou organizací Rytmus - od klienta k občanovi, o.p.s.

26.10.2016

Vyhlášení Zaměstnavatele roku 2016 proběhne 3. listopadu v Praze na Novoměstské radnici

Letos na podzim odstartoval již 7. ročník soutěže Stejná šance - Zaměstnavatel roku. Lidé mohli odpovědné zaměstnavatele nominovat v 5ti krajích. Vítěz za hlavní město Prahu bude znám už příští čtvrtek.

21.10.2016

Letošní Týden pro inkluzi doprovází stovka akcí po celé České republice

Praha, 21. října 2016: V pondělí 17. října se rozběhly akce na podporu společného neboli inkluzivního vzdělávání. Školy, organizace a veřejné instituce se tak připojily k myšlence, že začleňování dětí i dospělých lidí s postižením či znevýhodněním má význam pro celou společnost a konání akce tak navazuje na naplňování mezinárodních výzev a deklarací, ke kterým se Česká republika zavázala.

12.10.2016

V pondělí 17. října začíná Týden pro inkluzi

Rytmus už popáté vyhlašuje Týden pro inkluzi. Opět představujeme inkluzivní neboli společné vzdělávání dětí prostřednictvím předávání pozitivních příkladů, pořádání besed a workshopů.

12.10.2016

Byly jsme volit!

Renata a Šárka se voleb neúčastnily dlouhá léta. Obě žily v Domově pro osoby se zdravotním postižením daleko od volebních uren, měly také omezení ve svéprávnosti. Lidé z jejich okolí si mysleli, že volit nemůžou. K informacím ohledně voleb se mnohdy vůbec nedostaly.

10.10.2016

Jak jsme putovali s Tranzitním programem

Je příjemné jít a jít, až je člověk úplně znavený, bolí jej nohy, záda, má žízeň? Má pro něj nějaký smysl trmácet se krajinou, stoupat do kopců, plahočit se v zimě či v horku? Odpověď na tyto a podobné otázky se vydalo hledat na sklonku léta tucet holek a kluků.

15.09.2016

Natočili jsme spot na podporu Týdne pro inkluzi 2016

Společně s Bárou Hrzánovou, Ladis Pachmuch a Vojtou Komárkem jsme natočili spot na podporu letošního Týdne pro inkluzi. Všem děkujeme za pomoc.