Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Aktuality

2. 3. 2017

Dům plný snů

Anne Fee je desetiletá holčička z Nizozemska a o lidské rozmanitosti ví své. Je jednou z obyvatelek velkého Domu snů, kde společně se svou rodinou pečují o 8 lidí s mentálním hendikepem. Je to jeden z Thomasových domů, kde lidé žijí společně v rodinném prostředí a jsou součástí místní komunity.

1. 3. 2017

Jsme členy Asociace společenské odpovědnosti

Letos jsme se stali členy Asociace společenské odpovědnosti. Díky tomu jsme propojeni s dalšími organizacemi a firmami z korporátního i veřejného prostoru. Společně posilujeme kompetence v oblasti společenské odpovědnosti.

16. 2. 2017

Na Karlovarsku jsme popojeli

Od ledna 2017 jsme rozšířili službu sociální rehabilitace v Karlovarském kraji o Tranzitní program. Nově tak podporujeme žáky speciálních škol při vytváření jejich představ o budoucím povolání.

15. 2. 2017

Jak nás (ne)ugrilovali NAGRILU

V současnosti už pro naše klienty v Podporovaném zaměstnávání nehledáme práci jen prostřednictvím inzerátů. Vyplácí se nám využívat k tomu sociální sítě.

14. 2. 2017

Hledá se bydlení pro mladý pár

Pomáháme najít bydlení sympatickému páru mladých lidí, kteří u nás využívají službu Podpora samostatného bydlení. Pomozte nám.

9. 2. 2017

V ZŠ Podolí u Brna se sešly skvělé pedagožky na semináři k Profilu na jednu stránku

Zima jako v Rusku. Jsme na okraji Brna a hledáme autobus, který nás zaveze ještě dále od centra. Přesto nás humor neopouští, protože kdykoliv se společně někam vypravíme, je to dobrodružné.

6. 2. 2017

Office DEPOT

Dalo by se říct, že s firmou Office DEPOT to bylo osudové setkání. Oslovili jsme se ve stejnou chvíli. Tehdy se v Office DEPOT rozhodli zjistit více informací o zaměstnávání osob s postižením.

1. 2. 2017

Zveme Vás na workshop "Spolužáci v inkluzivní třídě"

Jak využít přirozených schopností a vztahů ve vrstevnické skupině při začleňování dětí se speciálními vzdělávacími potřebami v běžné škole?

23. 1. 2017

Jaké otázky by měli rodiče před nástupem svého dítěte s postižením v nové škole dostat?

Domácí úkol z kurzu pro asistenty pedagoga: Účastníci našeho kvalifikačního kurzu pro asistenty pedagoga dostávají různé úkoly. Jeden z nich je zpracovat soubor otázek, které by měli zástupci běžné školy položit rodičům nově nastupujícího žáka.