Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Aktuality

16. 3. 2017

Našli jsme nový způsob, jak s lidmi s postižením hledat práci

Sedíme na schůzce a říkáme si, co ještě jiného udělat pro to, aby měl Rosťa práci. Inzeráty neodpovídají velikostí úvazku ani typem práce. Když náhodou na některý odpovíme, málokdy přijde reakce, natož pozvání na pohovor.

13. 3. 2017

Na co se nás lidé ptají: Znáte školu, která umí vzdělávat dítě s mentálním postižením i na 2. stupni ZŠ?

Dobrý den, mám 11tiletou holčičku se středním mentálním postižením. Od první třídy je začleněna v běžném kolektivu malé vesnické školy s asistentkou a má individuální vzdělávací plán (IVP). Velice jí to prospívá, udělala hodně velké pokroky, děti ji mají rády.

10. 3. 2017

Na co se nás lidé ptají: Rodič jako člen týmu, který tvoří IVP?

Dobrý den, moje dcera chodí do 1. třídy. Poradna doporučila individuální vzdělávání plán (IVP), asistenta a 3. stupeň podpůrných opatření. Dostala jsem IVP vypracovaný třídní učitelkou. Některé body IVP jsem navrhla řešit jinak, napsala jsem i odůvodnění.

9. 3. 2017

Co nám udělalo radost?

V Karlovarském kraji pomáháme ženám, které svůj dosavadní život strávily v ústavu, začít nový život ve vlastním bydlení. Aby vše fungovalo, poskytujeme jim asistenci v bydlení a společně vytváříme plány co podniknout dál.

8. 3. 2017

Svět našima očima: výstava fotografií studentů praktických škol

Stěny kavárny Bílá vrána ve Smečkách zdobí od 2. března fotky studentů praktických škol. Jde o spontánní umění, většina fotek vznikla spíše náhodou. Což je tak trochu poodhalené tajemství. Na kráse jim to neubírá. Síla je ale spíše v tom, kdo stál za hledáčkem fotoaparátu.

3. 3. 2017

Na co se nás rodiče ptají?

Dobrý den, mohu požádat o radu ohledně rozložení ročníků v první třídě? Školka nám doporučuje bez odkladu rozdělit první ročník do dvou, syn má lehkou mentální retardaci. Lze i tak požádat o asistenta?

2. 3. 2017

Dům plný snů

Anne Fee je desetiletá holčička z Nizozemska a o lidské rozmanitosti ví své. Je jednou z obyvatelek velkého Domu snů, kde společně se svou rodinou pečují o 8 lidí s mentálním hendikepem. Je to jeden z Thomasových domů, kde lidé žijí společně v rodinném prostředí a jsou součástí místní komunity.

1. 3. 2017

Jsme členy Asociace společenské odpovědnosti

Letos jsme se stali členy Asociace společenské odpovědnosti. Díky tomu jsme propojeni s dalšími organizacemi a firmami z korporátního i veřejného prostoru. Společně posilujeme kompetence v oblasti společenské odpovědnosti.

16. 2. 2017

Na Karlovarsku jsme popojeli

Od ledna 2017 jsme rozšířili službu sociální rehabilitace v Karlovarském kraji o Tranzitní program. Nově tak podporujeme žáky speciálních škol při vytváření jejich představ o budoucím povolání.