Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Aktuality

28. 3. 2017

Zveme Vás do Brna na workshop "Spolužáci v inkluzivní třídě"

Jak využít přirozených schopností a vztahů ve vrstevnické skupině při začleňování dětí se speciálními vzdělávacími potřebami v běžné škole?

24. 3. 2017

Prostě jde a udělá to!

Karlovarský kraj, Kynšperk, 24. března 2017: Zaměstnávání osob s handicapem funguje a přináší benefity jak zaměstnavatelům, tak samozřejmě zaměstnanci. V Karlovarském kraji pomáhá lidem s postižením do práce o.p.s. Rytmus.

17. 3. 2017

Hledáme lektora na kurz Bezpečně s počítačem, telefonem, Facebookem v Praze

Jste nadšenec do počítačů a nových technologií a umíte lektorovat? Hledáme člověka, který bude učit lidi s postižením jak „Bezpečně s počítačem, telefonem, Facebookem“.

16. 3. 2017

Našli jsme nový způsob, jak s lidmi s postižením hledat práci

Sedíme na schůzce a říkáme si, co ještě jiného udělat pro to, aby měl Rosťa práci. Inzeráty neodpovídají velikostí úvazku ani typem práce. Když náhodou na některý odpovíme, málokdy přijde reakce, natož pozvání na pohovor.

15. 3. 2017

Hledáme pracovní asistenty
v Praze

Nabízíme zajímavou a tvůrčí práci s lidmi se zdravotním postižením a jiným znevýhodněním (převážně mentálním postižením), kteří potřebují pomoc s cestováním, zaškolováním v zaměstnání, navazování kontaktů v pracovním kolektivu.

13. 3. 2017

Na co se nás lidé ptají: Znáte školu, která umí vzdělávat dítě s mentálním postižením i na 2. stupni ZŠ?

Dobrý den, mám 11tiletou holčičku se středním mentálním postižením. Od první třídy je začleněna v běžném kolektivu malé vesnické školy s asistentkou a má individuální vzdělávací plán (IVP). Velice jí to prospívá, udělala hodně velké pokroky, děti ji mají rády.

10. 3. 2017

Na co se nás lidé ptají: Rodič jako člen týmu, který tvoří IVP?

Dobrý den, moje dcera chodí do 1. třídy. Poradna doporučila individuální vzdělávání plán (IVP), asistenta a 3. stupeň podpůrných opatření. Dostala jsem IVP vypracovaný třídní učitelkou. Některé body IVP jsem navrhla řešit jinak, napsala jsem i odůvodnění.

9. 3. 2017

Co nám udělalo radost?

V Karlovarském kraji pomáháme ženám, které svůj dosavadní život strávily v ústavu, začít nový život ve vlastním bydlení. Aby vše fungovalo, poskytujeme jim asistenci v bydlení a společně vytváříme plány co podniknout dál.

8. 3. 2017

Svět našima očima: výstava fotografií studentů praktických škol

Stěny kavárny Bílá vrána ve Smečkách zdobí od 2. března fotky studentů praktických škol. Jde o spontánní umění, většina fotek vznikla spíše náhodou. Což je tak trochu poodhalené tajemství. Na kráse jim to neubírá. Síla je ale spíše v tom, kdo stál za hledáčkem fotoaparátu.