Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Aktuality

19. 3. 2018

Od praxe k zaměstnání, aneb Miloš (na praxi) v obchodním domě IKEA na Zličíně

S obchodním domem IKEA jsme první kontakt navázali již před rokem, kdy jsme se setkali s HR manažerkou Eliškou Novotnou a Ilonou Duškovou. Společně jsme se zamýšleli nad pracovními pozicemi, vhodnými pro lidi se zdravotním postižením.

16. 3. 2018

Hledáme pracovní asistenty v Praze a v Aši

Do našeho týmu hledáme asistenty v sociálních službách na DPP a to pro lidi se zdravotním/mentálním postižením ve službě Sociální rehabilitace - Podporované zaměstnávání.

12. 3. 2018

Pomáháme u soudů s navrácením svéprávnosti

Paní Zdena S., které pomáháme v rámci služby PSB v Karlovarském kraji, se v roce 2014 rozhodla, že by chtěla získat svou svéprávnost zpět. Chtěla využít možnosti sepsat tzv. Smlouvu o nápomoci se svým podpůrcem, jak umožňuje nový Občanský zákoník (§45 až §48).

5. 3. 2018

Stejná šance – Zaměstnavatel 2018

Dnes začíná již 8. ročník prestižní soutěže pro zaměstnavatele, kteří se rozhodli zaměstnat ve své firmě člověka se zdravotním znevýhodněním a aktivně tak podporují myšlenku rovných příležitostí na pracovním trhu.

28. 2. 2018

Předání know-how z projektu

Jana Březinová, která vycestovala v minulém roce do Austrálie pochytit inspiraci ohledně hledání práce pro mladé lidi se znevýhodněním, si připravila 2 hodinový workshop na téma „Co jsem si přivezla z Austrálie“.

19. 2. 2018

Projekt Nejsme v tom sami

Společně s pěti partnerskými organizacemi jsme zahájili mezinárodní projekt, nazvaný Nejsme v tom sami. Projekt poběží po dobu dvou let, během kterých se uskuteční pět třídenních setkání v každé ze zapojených zemí (Česká republika, Španělsko, Anglie, Chorvatsko a Rakousko).

16. 2. 2018

Dobromilský bazárek 2018

Minulé pondělí jsme uspořádali již třetí ročník charitativního bazárku – letos nesl název Dobromilský.

12. 2. 2018

Poradci Rytmusu se setkali s pracovníky organizace

V posledním lednovém dni proběhlo velké setkání sebeobhájcovské skupiny poradci Rytmusu s pracovníky a vedením organizace. Společně jsme se sešli v prostorách kavárny Bílá vrána, která zaměstnává pouze lidi s mentálním postižením.

9. 2. 2018

Tranzitní program už i v Aši

S naším Tranzitním programem v Aši začínáme i díky projektu Kolaboratorium, což je tříletý projekt, financovaný z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Jeho posláním je přispět ke zlepšení situace v začleňování žáků se zdravotním/zejména mentálním postižením do běžných škol u nás.