Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Aktuality

Slavnostní otevření pobočky v Brně

Naše organizace již od roku 1994 pomáhá lidem se zdravotním postižením v aktivním začleňování do života – ve škole, v práci, v místě bydliště a při volnočasových aktivitách. V roce 2010 jsme se rozšířili do Karlovarského kraje a nyní, k výročí 25 let od vzniku organizace, otevíráme pobočku v Brně.

01.11.2019

V Karlových Varech pokračujeme s Tranzitním programem už 9. rok

S koncem letních prázdnin začal žákům a studentům nový školní rok. Spolu s ním jsme opět ve spolupráci s Praktickou školou dvouletou v Karlových Varech rozjeli tzv. Tranzit.

15.10.2019

Vydařená spolupráce s obchůdkem Farma Letná

Díky dlouhodobé spolupráci s bistrem Fair Food Club - Bistro & Catering, které nám poskytovalo možnost praxí a nyní zaměstnává pana Dominika (o něm si brzy taky přečtete), jsme se spojili s obchůdkem Farma - Bistro & Shop paní Báry Gottfrídové a jejího manžela. Ti se rozhodli na Letné otevřít obchůdek se zdravou výživou a do svého týmu přibrat také jednoho z našich zájemců o práci.

07.10.2019

Jak se nám líbilo na konferenci v Grazu?

Poradkyně Rytmusu Kateřina s Martinou se koncem září v Grazu zúčastnily konference Hear our Voices! Jak se jim tam líbilo a jaké jsou jejich dojmy?

03.10.2019

Otevíráme novou pobočku. V Brně!

Tento rok slavíme 25 let od založení organizace. Říkali jsme si, že čtvrt století si zaslouží něco fakt velkého a to se nám rozhodně povedlo!

23.09.2019

Boříme bariéry v Itálii

Během srpna vyrazila osmičlenná parta lidí z Rytmusu do Itálie, nedaleko městečka Poggio Mirteto, kde celých 10 dní přemýšleli, učili se, vnímali a hledali způsoby, jak můžou lidé s různými schopnostmi spolupracovat ve skupině.

16.09.2019

Jak proběhla Letní škola 2019?

Letní škola, kterou jsme letos pořádali poprvé v rámci projektu Kolaboratorium, bylo čtyřdenní soustředění určené pedagogickým pracovníkům. Pro realizaci jsme vybrali dobu před koncem prázdnin, kdy už učitelé začínají přemýšlet o novém školním roce, ale zároveň jsou alespoň částečně odpočinutí po uplynulém školním roce.

09.09.2019

Roche zaměstnává dalšího člověka se zdravotním postižením

S biotechnologickou firmou ROCHE s.r.o. jsme začali spolupracovat už v roce 2017, kdy nás firma oslovila s tím, že chce zaměstnat člověka s postižením. Vše jsme společně domluvili a v srpnu 2017 do nové práce nastoupila paní Dáša. Firmě se tato pozice osvědčila natolik, že v březnu 2019 na další ze svých divizí zaměstnala slečnu Moniku.

05.09.2019

Putování s Tranzitem

Rok se s rokem sešel a my jsme opět s našimi studenty tradičně vyrazili do přírody. V pondělí jsme se sešli, abychom si všichni pověděli, jaký máme plán a co s sebou zabalit, načež jsme hned druhý den zjistili, co všechno jsme zapomněli.