Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Aktuality

9. 7. 2018

Naše kolegyně a poradkyně Rytmusu navštívily školy v Karlovarském kraji

V uplynulých týdnech naše kolegyně společně s poradkyněmi Rytmusu – paní Jitkou a Evou navštívily střední školy v Karlovarském kraji.

27. 6. 2018

Druhé setkání rodičovského fóra v Plzeňském kraji

Druhé setkání proběhlo v Centru Ouško, se zaměřilo na příchod nového školního roku. Pozváni byli rodiče z řad veřejnosti, klientských rodin Rané péče, UCHO, z.s. i rodiče z minulého setkání.

22. 6. 2018

Kurz: Jak se stát obhájcem práv lidí s postižením

Vzdělávací kurz pro přípravu vůdčích osobností je určen rodičům a rodinným příslušníkům dětí s postižením.

21. 6. 2018

Dobrovolníci pomáhají

O Václavovi, který využívá službu Podporovaného samostatného bydlení už jsme psali zde. Václav hraje Bocciu a nedávno se zúčastnil velkého turnaje, na kterém ve své kategorii zvítězil.

13. 6. 2018

Poradci Rytmusu na střední škole

Koncem května měli poradci Rytmusu možnost podělit se se studenty o svoje zkušenosti ze života po škole.

11. 6. 2018

Z pražského zákulisí soutěže Stejná šance

Soutěž Stejná šance – Zaměstnavatel roku 2018 se koná již po osmé. Stejně jako vždy, chceme ocenit firmy, které zaměstnávají lidí s postižením.

6. 6. 2018

Tři úterky na MPSV

Martin Štěpnička je člověk s Downovým syndromem, který v Rytmusu využívá sociální rehabilitaci ve formě služby Podporované zaměstnávání. Martin se na tři úterky společně s Blankou Šimkovou - jeho bývalou pracovní konzultantkou, stal zástupcem Pavly Baxové - ředitelky organizace, aby pro Ministerstvo práce a sociálních věcí prezentovali zkušenosti ohledně hledání a udržení pracovního místa.

1. 6. 2018

Týden pro inkluzi 2018

Dnes, v Mezinárodní den dětí, jsme spustili nový web k letošnímu ročníku Týden pro inkluzi 2018. Na webu se dozvíte, jak se můžete přidat a podpořit myšlenku společného vzdělávání všech dětí. Letošní ročník proběhne v termínu 22. - 28. října 2018.