Nadační fond Rytmus

Pomáháme žít běžný život
lidem s postižením

Úvod

Aktuality

15. 5. 2018

I lidé s postižením mohou pomáhat

Paní Zdeňku, která využívá služby PSB v Karlovarském kraji, dlouhodobě podporujeme v zapojování se do dobrovolnické činnosti v jejím volném čase.

14. 5. 2018

Hledá se dobrovolník na workcamp ve Vídni

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit hledá našemu poradci Markovi dobrovolníka/ci (parťáka/čku), který/á by mu pomáhal/a s komunikací v angličtině na srpnovém workcampu ve Vídni.

4. 5. 2018

Uzavření nominací do soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2018

V pondělí 23. 4. 2018 byly v Praze a Karlovarském kraji uzavřeny nominace zaměstnavatelů do osmého ročníku soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2018.

25. 4. 2018

HR v pohybu

Letošní výroční konference HR KNOW HOW bude věnována neustálým proměnám HR v souvislosti s tím, jak se mění celý svět.

13. 4. 2018

Při hledání práce využíváme nové metody, mezi které patří i „stínování“ (Job Shadowing)

Co to vlastně je stínování? Jedná se metodu, kdy má zájemce o práci možnost společně pracovat se zkušeným zaměstnancem firmy, který mu vše potřebné průběžně vysvětluje a názorně předvádí. Stínování přináší výhody na obou stranách – u zaměstnavatele i u zájemce o práci.

6. 4. 2018

Václavovi se plní sny a my jsme u toho!

„Jmenuji se Václav, je mi 46 let, hraju Bocciu a minulé pondělí jsem se konečně odstěhoval do svého bytu.“

5. 4. 2018

Pozvánka na rodičovské fórum

Zajímají vás informace k inkluzi? Řešíte problémy a překážky při vzdělávání Vašeho dítěte? Chystáte se k zápisu a zajímají Vás rozdíly mezi běžnou a speciální školou?

29. 3. 2018

Nabídka zahraničních stáží pro motivované učitele

V rámci projektu Kolaboratorium a klíčové aktivity „Zahraniční stáže pro inspiraci se závazkem“ hledáme 6 motivovaných učitelů, kteří pracují s dětmi se SVP (zejména mentálním postižením) na běžných základních školách.

27. 3. 2018

Vzdělávací kurz pro pracovní a osobní asistenty

Snažíme se, aby naši pracovní a osobní asistenti měli stále aktuální informace. Proto pro ně pravidelně organizujeme dvoudenní vzdělávací kurzy, jejichž cílem je asistentům předat poznatky, zkušenosti a principy práce.